Sportovní články

BA Sázkař měsíce: výsledky za září 2017

18+ Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: účastí na hazardní hře může vzniknout závislost. Řiďte se vaší jurisdikcí.

Komentáře

Gratulace vokimu!

Díky :)

Ahoj všem,velký dík organizátorům této soutěže, jsem velmi rád, že jsem se mohl zúčastnit. Bohužel si nemohu odpustit menší poznámku. Ve čtvrtek 28.září v 19:58:17 jsem podal tipy na šesté kolo, tiket obsahoval celkem tři zápasy.

Naprosto stejné tři zápasy vsadil vítěz „voki8“ tentýž den v 21:57:28. V případě úspěchu jsem se mohl posunout do šestého kola a voki8 do sedmého, což se nakonec nestalo, defacto jsem ho nemohl vyrovnat. Docela velká náhoda, že oba tipuje naprosto stejné tipy :-)

Budu věřit, že to byla náhoda a víc se v tom nebudu pitvat :-) Každopádně zajímavý podmět na vylepšení pravidel a regulérnosti soutěže.IM

Ahoj,
jsme radi, ze se ti soutez libi.

Ted k tve pripomince. Inspirovat se tipy jinych soutezicich nebo tipy co vychazeji v clancich na homepage NENI zakazane.

Pokud jste kazdy na jinem levelu, tak by to nemelo vubec vadit, protoze oba musite mit jinou kurzovou hranici, takze te nemuze nikdo kopirovat. Pokud jste na stejne hranici, tak se da taktizovat celkovou vysi kurzu. Protoze ve vysledku bude vitez ten kdo ma celkovy kurz vyssi. A take muzes dat tip tesne pred zacatkem zapsu, ze uz to nidko netihne okopirovat atd.

Ahoj,

zajímal by mě tvůj názor na to, jaký má potom smysl psát k jednotlivým kolům (tiketům) obsáhlejší texty, když ho tam vložím minutu před začátkem zápasu a nikdo se nestihne včas „inspirovat“ či vůbec nad danou událostí zamyslet? Neberme v tomto případě v úvahu live sázení. Jen dodám, že já osobně cílím těmi texty na potencionální inspiraci pro další sázkaře, kteří BA navštěvují i na její stále členy, plus teda samozřejmě velmi rád píšu a zároveň si k dané události pozjišťuji důležité i méně důležité, ale zajímavé informace. Nemyslím si, že by někdo takto uvažoval a co se týče kopírování tiketů jsem rád, že i Voki to v danou chvíli přehodnotil. Ono to není tak jednoduché ani co se dalších věcí týče, ale tento argument mě zarazil nejvíce. V tomto případě je tu jednoznačně v rozporu doplňkový „blogger“ s hlavní části soutěže. Z logiky věci vyplývá, že by kopírování tiketů (bez ohledu na kurzové hranice) mělo být v pravidlech určitě obsaženo.


Abych byl dobře chápán. VELMI si vážím toho, že se právě moje texty v měsíci září líbily nejvíce, to rozhodování určitě nebylo snadné, neboť jsme v soutěži reálně byli čtyři poměrně vyrovnaní pisálci :-) a mohlo to skončit v podstatě jakkoliv. Jsou ale situace, kdy přemýšlím nad BA obecně, než pouze nad konkrétní soutěží, což je právě tento případ.

Podle mě, a to žádné tipy nekopíruji, je to teď přijatelné.

Jak bys to chtěl prokazovat v jiných případech? Já třeba ostatní vůbec nesleduji a dávám si, co mě napadne. Myslíš, že není možné, abych například v kurzové hranici 1,5 nedal něco, co už tam někdo hodil? A to by potom měli organizátoři dohledávat, kdo dal tip v tolik a v tolik hodin a pak psát, hele tys to dal o 10 minut dýl než Pepa, tak jsi diskvalifikován?

No to by mělo podle mě jediný výsledek - soutěž by byla zrušena, protože by se na to vykašlali jak soutěžící, tak hodnotící.

Texty jsou, podle toho, co jsem pochopil, dobrovolné. Povinné je krátké zdůvodnění. Takže smysl na texty je v tom, abys měl šanci na bloggera. Kdo nechce soutěžit o bloggera, tak nemusí.

Podle mě je zcela dostačující pravidlo o vsazených tiketech , které různým podvodům zabrání. To, že někdo dá stejný tip je někdy sice možná "vyčůrané", ale plošně těžko postižitelné a vymahatelné.

Máš pravdu, pravidla jsou nastavena dobře, nějaké hlídaní kdo co dával nemá smysl. Také se nedívám, kdo co dává a může se snadno stát, že budu mít stejný tip.

Soutěž je založena i na určité etice a ta byla porušena, voki sice svůj tip změnil, ale až poté co byl upozorněn.

Představ si situaci, že jsi v pátém kole a pokoušíš se o šesté kolo. Jiný soutěžící, který už je v šestém kole tě sleduje a bude dávat stejné tipy, tak ho nikdy nedostihneš.

Jediná možnost je hlídat si horní hranici kursu, aby nesplňovala minimální hranici konkurenta, nebo zveřejnit tip těsně před začátkem. Tyto dvě omezení nejsou úplně pohodlné.

Tak samozřejmě, že ten konkrétní případ vzbudil vášně. To je jasné, ale říkám, že plošně to prostě nejde postihovat.

A ta druhá věc to už je o názoru. Podle mě není problém vytvořit si tiket s kurzem před 2,5 aniž by nějak přesahoval tu další horní hranici, když už mám tedy podezření, že mě někdo sleduje :-D A když už si tedy dávám práci s tím hlídáním, tak si prostě vytvářím tikety tak, aby splnily podmínku a nebyly sledovatelné. Protože jak už tady zaznělo - ten člověk v řadě nad tebou má prostě vždycky nevýhodu o zvyšování kurzu.

Prostě zákaz kopírování tipů je dobrá věc, ale prakticky neprosaditelný. Protože když se to zavede, tak to dopadne tak, jak jsem psal - kvůli nějakým náhodám bude najednou hodně tipů napadnutelných.

Buďme rádi za nějakou soutěž (pokud znáte nějakou podobnou budu rád, když mi o ní povíte, protože já už teď žádnou jinou neznám).

Tak přijatelné je to zejména proto, že to nikdo neprovozuje. Já jsem měl samozřejmě na mysli použití naprosto totožného tiketu v konkrétní situaci, která se udála v září a kterou popisuje níže ivomarousek. Texty k utkáním píšeme z nějakého důvodu. Já mimo umístění v bloggerovi píšu i z důvodů jiných. Nicméně obecně vzato mám pocit, že si můj příspěvek příliš nepochopil.

No v pořádku, každý to píše z libovolných důvodů, ale v pravidlech nic o smyslu není. V pravidlech je to, že tam musí být zdůvodnění tipu. Když někdo nechce, tak napíše jednu větu. Tys žádal vysvětlení smyslu obsáhlých textů. A do těch nikdo nikoho nenutí, ale motivuje doplňkovou soutěží.

Za soutěž jsme přece rádi všichni :-) Jde jen "vychytávání" detailů, co se pravidel týče.

Nejde mi dát reakce na tvůj poslední příspěvek, tak musím zde:

Já to chápu (a rozhodně tě nijak nenapadám), ale nesouhlasím s tím, aby se to kopírování nějak mělo postihovat, protože z našeho soutěžního pohledu by to muselo vést k tomu, že budeš kontrolovat tipy všech ostatních, jestli náhodou někdo nedal stejný a z pohledu kontrolorů se mi to zdá tak nereálné, že bych se bál, že se na soutěž vykašlou. Proto bych si raději dával pozor sám tvorbou těch kurzů a nebo přidáváním tipů těsně před zápasem, když by to bylo nezbytně nutné. Ale řekl bych, že teď už si většina lidí dá pozor.

Reaguji na poslední příspěvek od Alessio.

Já osobně nebudu sestavovat tiket tak, abych si hlídal horní hranici, to je podle mě úplný nesmysl. Musím splnit spodní hranici kursu např. 2,3, vyberu zápasy, kterým věřím a kurs bude např. 2,6.

Jen kvůli tomu, že ho může někdo o level výš zkopírovat, tak budu hledat něco jiného s menším kursem, čemu budu věřit méně ??? NesmyslZveřejňování těsně před startem zápasu je taky nešťastně, už jen kvůli inspiraci pro ostatní „férové“ sázkaře, jak psal Marek53.Pravidla bych neměnil a budeme věřit v férovost soutěžících. Přeci jen vítěz by měl být ten nejlepší, ale ne díky kopírování. Pod pojmem taktizování si představuji něco jiného než kopírování.

To postovani tesne pred zacatkem zapasu jsem myslel prave v situaci, kdyz jsou treba dva lidi na 6 levelu a soutezi o prvni misto a ten jeden se boji, ze ho druhy jednoduse zkopiruje. Pak je to reseni. Jinak inspirovat se tikety ostatnich ci proste vsadit stejne zapsy jako nekdo jiny v prvnich kolech mi prijde normalni a v poradku, protoze ten den je tam jedna super sazkova prilezitost za 1,5 tak nevidim duvod proc hledat neco jineho. V dalsich levelech uz je to vyrazne slozitejsi, takze mi prijde, ze cim vyssi level, tim se to samovolne reguluje a system je nastaveny dobre.

Ahoj, původně jsem to samozřejmě udělal cíleně. Na jednu stranu je to trochu neetické, ačkoliv to pravidla dovolují.

Ale na druhou stranu jsem si dal docela práci s tím, že jsem zjišťoval, jak soutěž vypadá. Když hraji jakoukoliv hru, tak se vždy snažím získat co největší možnou výhodu oproti svým soupeřům a mít maximum informací o tom, v jakém stavu se hra nachází. A až na základě těchto informací provést svůj další tah. Tady jsem jen takticky využil všechny dostupné informace, abych zvýšil svou šanci na vítězství.

To je tím, že jsme z pokeru naučení být trochu kreativní i mimo samotný stůl a vymýšlet ve svůj prospěch různé finty :D

Ale rozumím, že všichni nebudou takový přístup uznávat a považovat jej za regulérní. Později mi došlo, že tímto vlastně můžu u ostatních vyvolat dojem, že soutěž byla rozhodnutá "podvodem" a to jsem rozhodně nechtěl. Proto jsem pak svůj tip změnil.

Ahoj,
díky za odpověď. Asi mám na to jiný pohled, ale jak jsem psal, nebudu se v tom pitvat.

Díky

Ty jsi mu v podstatě nahrál tím, že jsi potřeboval "jen" kurz 2.50, ale přesto jsi sestavil tiket s kurzem tuším přes 2.80, takže jej mohl okopírovat, i když byl o level výše...

Navíc voki nakonec tip změnil a použil do soutěže jiný tiket, což mu bylo v tomto případě povoleno, jinak je to ale v rozporu s pravidly.. :)

Jenom takový detail. Nějak se nemůžu pořád dopočítat. Pořád mi vychází, že se hraje "jen" o 10 500 a ne o 12 500 kč.

Ještě jsou tam věcné ceny v podobě triček BA :-)

To je vlastně pravda :-). Jen mně to vrtalo hlavou, že neumím počítat :-)

Nemôžem si pomôcť KjuR, ale tá tvoja formulácia "1 tipu za deň" je opät "nie príliš šťastná" a myslím si, že to mohlo byť sformulované lepšie.
Keď som vo vokiho threade upozornil na to, že porušil základné pravidlo súťže a to, že pridal do fóra 2 tipy v 1 deň, vychádzal som z vtedy známych formulácií pravidiel a hlavne z tvojej reakcie na maaaartyho trefný príspevok k článku -
https://www.betarena.cz/rubriky/spo... , kde maaaarty napísal, citujem :
" "Před podáním dalšího soutěžního tipu musí dojít k vyhodnocení předchozího tipu."

Nahradila tato podminka podminku, ze hrac muze denne vsadit jen jeden 'tiket'? Protoze tu uz v pravidlech nejak nemuzu najit...

A pokud plati nadale pravidlo o jedne sazce na den, znamena to, ze vlozeni prispevku je omezeno kalendarnim dnem, nebo je jim omezen datum, kdy se zapasy hraji (jinymi slovy - nesmim vlozit dvakrat tiket v jeden den, nebo nesmim vlozit na dva tikety zapasy hrane v jeden den? Ale mohu napriklad po pulnoci v utery vsadit na utery a po dohrani zapasu opet v utery vsadit na stredu?)

diky ;) "

a ty si na to následne reagoval takto, citujem :
" Ahoj, pravidlo jednoho tipu za den v soutěži platí (je uvedeno výše) a jedná se o kalendářní den, kdy účastník soutěže napíše svůj tip do fóra.
Nezáleží na tom, kdy se utkání odehraje - to klidně může být za 2 dny, nicméně dokud není tento tip vyhodnocen (utkání odehráno), tak soutěžící nemůže podat další tip do soutěže... "

Z čoho je zrejmé a jasné, že voki8 základné pravidlo naozaj porušil, a preto mu predmetný tip nemal byť uznaný!
Btw, nechcel som tým vokimu nijako uškodiť, alebo niečo také, výhru mu prajem. Chcel som len vo všeobecnosti upozorniť na vzniknutý fakt.

Navyše je teda KjuR zrejmé, že tvoja vtedajšia reakcia na sporné pravidlo si odporuje s tým, ako si to sformuloval najnovšie!

Ja osobne by som to nechal tak ako som tomu chápal na základe tvojej vtedajšej formulácie vtedy, a osobne by som to sformuloval jednoducho takto :
Nie je povolené počas 1 kalendárneho dňa pridať do fóra viac ako 1 príspevok, ktorý obsahuje tiket s tipmi do súťaže. Pred pridaním ďalšieho tiketu musí byť predchádzajúci tiket vyhodnotený.

Ak to má ale ostať tak, ako je to v tvojej najnovšej formulácii, tak to by som zase sformuloval takto :
Nie je povolené počas 1 kalendárneho dňa pridať do fóra také 2 tikety, ktoré obsahujú zápasy hrané v ten istý kalendárny deň. Pred pridaním ďalšieho tiketu musí byť predchádzajúci tiket vyhodnotený.

Ktorá možnosť je lepšia a mala by byť preferovaná, tak k tomu by sa najprv mohli vyjadriť aj ostatní účastníci súťaže a na základe následného rozboru všetkých názorov by sa malo pristúpiť ku konečnému výberu.

Ďalej využijem hneď možnosť a pridám pár názorov k priebehu súťaže, ktoré by mohli byť tiež zvážené, a ku ktorým by sa teda aj tiež mohli ostatní účastníci vyjadriť.
Ide napr. o počet výherných miest v súťaži a nsledné prerozdelenie cien. Ja osobne by som bol za to, aby sa to z celkového počtu 10 zredukovalo na 5, keďže si osobne myslím, že výhra 100 Kč nie je asi pre nikho nijako extra lákavá, takže by som teda zvolil prerozdelenie cien len medzi prvých piatich.
Tiež by som bol osobne za to aby boli zredukované výhry v doplnkovej súťaži "Nejlepší bloggeři", kde ako je už z publikovaného prívlastku súťaže jasné, že ide len o "dpolnkovú" súťaž, ale v ktorej výhry konkurujú Top výhram v primárnej súťaži, a následné "ušetrené" prostriedky pridal
k výhram v tej primárnej. Chcem len poukázať na to, keď to tak trochu nadsadene poviem, aby sa z toho nestala len súťaž o to kto napíše lepšiu "slohovú prácu", tým sa nechcem nijako dotknúť, alebo niečo také, výhercov v predmetnej súťaži, keďže si myslím, že svoje ocenenia si dá sa povedať aj zaslúžili, hoci nebudem tajiť, že minimálne v 3. miesto som reálne dúfal. Myslím si, že tí čo chcú písať rozsiahle analýzy ich budú písať aj po znížení dotácie tejto doplnkovej súťaže, a naopak tí, ktorí sa o to aspoň ako tak v predchádzajúcom mesiaci pokúšali, tak
tí už na to asi teraz až takú snahu vynakladať nebudú aj pri súčastnej dotácii.
Hlavne predsa chceme aby tu išlo o to "pravé" súťaženie..., alebo nie? :D
Také súťaženie, v ktorom je aj základný princíp celej súťaže Sázkař měsíce.

Rozumiem Betarene, že z väčšieho počtu analýz a aj ich kvality a rozsahu by im plynuli určité benefity, no možno by som na ich mieste zvážil zaviesť nejaký iný samostatne odmeňovací projekt, ktorý sa primárne bude týmto zaoberť.

Je toho celkom dosť tak snáď sa mi aj podarilo moje myšlienkové pochody nejako rozumne podať a možno aj obhájiť.

Bol by som rád aby sa k mojim názorom vyjadrilo čo najviac účastníkov súťaže a aby možno potom na základe toho redakcia Betareny naše názory aj zvážila a následne to aj prehodnotila.

Nakoniec by som ešte chcel Betarene poďakovať, že pre nás vôbec nejakú súťaž pripravila a stále aj pripravuje.

Podle me je to pravidlo zcela jednoznačné: nesmis pridat dva zápasy hrane v jeden den. Takže pokud v nedeli vecer pridam tiket na pondeli (logicky po vyhodnocení toho předchozího), protoze v pondělí rano treba nemuzu, tak bych v tom nevidel problém.

Prostě logicky: jeden tip na den a kdyz vyhraju, tak si snad muzu zveřejnit tip na dalsi den a je jedno, zda to udelam ve 23:59 nebo v 00:03:56.

Co se týče těch cen, tak sdílím tvuj názor, ze je lepší mene cen za vice korun.

Ahoj,
v první řadě bych vám rád poděkoval za feedback, protože jenom díky němu můžeme naší soutěž neustále vylepšovat. Dále tu zareaguji na dva nejčastější body a dotazy.

1. Pravidla
Bohužel ani jeden z nás v redakci není právník a sami víte, že takových soutěží jako je tato, je v Česku a na Slovensku jako šafránu. Proto jsme nuceni pravidla přizpůsobovat občas i trochu za pochodu. Nicméně vždycky nám jde především o to, aby byla co nejvíce uživatelsky příjemná a zároveň fér pro všechny zúčastněné.
Samozřejmě nechceme nikoho nutit aby například kvůli NHL, která se hraje ve dvě hodiny ráno, v noci musel vstávat. Nebo když se ten den nedostane k počítači, aby se nemohl zúčastnit. Logicky je proto možné zaslat tiket například na dnešek i zítřek v jeden den, když je dnešek už vyhodnocený. Taktizování v soutěži je rovněž dovoleno. Podle nás by nějaká regulace z naší strany byla spíše na škodu.

2. Výhry v soutěži / Vysoké odměny pro bloggery
Jak asi sami víte, někdy může být tip sebelepší, ale zkrátka nevyjde. U nás v redakci proto považujeme kvalitní analýzy za základ úspěšného sázení. Proto jsme je v soutěži ohodnotili tak vysoce.
Co se týče rozdělení výher musíme mimo jiné i dodržovat určité dohody se sázkovými kancelářemi. Dokážete si nejspíše představit, že zajistit tak velkou finanční dotaci pro naše hráče není nic jednoduchého. Vděčíme za to samozřejmě opět i vám, protože díky vaším návštěvám webu, psaní příspěvků a hojné účasti v soutěži má BetArena tak silnou pozici a může vyjednávat o takto vysokých výhrách.

Pokud máte ještě nějaké dotazy určitě se mi nebojte napsat zprávu, nebo zareagovat zde v diskusi.

Ještě jednou díky.

Komentáře mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé.


Registrace nového uživatele   Zapomenuté heslo

ZAJÍMAVÉ INFORMACE ZE SVĚTA SPORTU A ONLINE SÁZENÍ

PARTNEŘI BET-ARENA.CZ

Zodpovednehrani.cz - Hrajte pro zábavu, hrajte zodpovědně PokerArena.cz Casinoarena.cz PlayArena.cz Pokerživě DMCA.com Protection Status GPWA - Approved Portal