Sportovní články

Dobby - malá odpověď na velkou otázku

18+ Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: účastí na hazardní hře může vzniknout závislost. Řiďte se vaší jurisdikcí.

Komentáře

Kluci s tim Fibonacciho systemem me bavite

Vůbec se ti nedivím, sám jsem k progresivním systémům značně skeptický. I když jsem viděl diplomku, která obhajovala (a slečna obhájila) Martingale :). Nicméně existuje dost rozborů a studií, ze kterých jsem došel k závěru, že je to nejméně škodlivý systém. Některé jeho výhodnost potvrzují, některé vyvracejí. Ty druhé jsou serioznější, ale zase se zabývají jen ligovými soutěžemi. Schválně si zkus vybrat tři průměrné týmy z pěti různých lig a namodeluj si třeba desetiletý vývoj.

Nějak to rozebrat je strašně složité, nejsem matematik, ale intuitivně je hned několik věcí: např. kdyby fungoval jako skill, nevypadala by realita jinak? Nešlo by to používat na sazku? Nemusí škodit přímo, ale nepřímo přes psycho, sázkař bez systému je jako voják bez disciplíny, sázkař se systémem je šťastný a spokojený. Protočí víc a více loose vzhledem ke svému skillu. Z pohledu SK bude jiná distribuce výher/proher. Z 1000 FB sázkařů za určité časové období bude 999 šťastných dlouhodobě vyhrávajících a 1 křupnutej, tan se nasere a zmizí, nikdo o něm neví, za daší to samé časové období bude 998.........přiznávám že jsem si to trochu vymyslel, nejsem vědec, ale jak může sizing být v tomto případě EV+? Jako správa BR. možná OK, ale proč nesázet jakkoli jinak? Proč FB systém, proč né třeba nějaký srandovní rituál před každým kliknutím? Omlouvám se jestli jsem mimo...

To je super vysvětlení, které mě nenapadlo. Skoro jsem ochoten uvěřit, že to opravdu takhle funguje. V odborné literatuře (psychologie, sociologie, ekonomie) se tohle téma objevuje docela často (cca od druhé světové války).
Na druhou stranu je rozdíl mezi sázením jakýmkoliv systémem na ruletu (to je čistá pravděpodobnost a dlouhodobě tam určitě nebude fungovat ŽÁDNÝ progresivní systém) a na sport (kde hrají roli i "externí" faktory). Velmi zjednodušeně - kulička se neunaví, Djokovič ano). Osobně jsem se snažil ve svých článcích před progresivními systémy spíše varovat, ale je férové je zmínit i s jejich riziky.

Já jsem to s tím vojákem myslel jako vtip ze Švejka. Jde o to co má Fibonacciho posloupnost společného se sázením a "proč!" by měla fungovat? Příroda je plná matematiky, počet okvětních lístků, prvočíselné cykly množení a kde co, ale je tam důvod např. vábení hmyzu nebo obrana proti parazitům. Ten důvod nemusí být někdy zřejmý tak se hledá. Tady ten důvod nikdo nezmiňuje, což je asi výborná příležitost pro někoho talentovaného učinit vědecký objev.

Já taky nereagoval na vojáka :). Ale tvé přirovnání mi připomnělo "princip blízké a vzdálené oběti", což by klidně mohlo vysvětlit oblibu progresivních systémů.

To už je na mě trochu složitější, vygoogloval jsem např.: Blízká a vzdálená příprava na modlitbu....
Ale jestli tuším správně, tak to by to mohlo vysvětlovat. Tu oblibu.
Tohle je správná linie uvažování, na 100% to není, ale tohle se mi líbí, je to lepší než má teorie o speciální duševní přízni k "vědeckým" metodám. Je to psycho/bio. Ožehavé území, spousta věcí se spolu nevylučuje co by se na první pohled mělo vylučovat, kde co se naopak vzájemně doplňuje, nebo občas člověk zjistí že je zcela mimo. Náročné téma, děkuji za popovídání :-)

Nemůže tam být také třeba něco jako hamižnost a lenost, chtít získat výhodu pomocí fíglu bez práce? (já nejsem jiný)

Komentáře mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé.


Registrace nového uživatele   Zapomenuté heslo

ZAJÍMAVÉ INFORMACE ZE SVĚTA SPORTU A ONLINE SÁZENÍ

PARTNEŘI BET-ARENA.CZ

Zodpovednehrani.cz - Hrajte pro zábavu, hrajte zodpovědně PokerArena.cz Casinoarena.cz PlayArena.cz Pokerživě DMCA.com Protection Status GPWA - Approved Portal