Sportovní články

Český ligový fotbal a jeho budoucnost

18+ Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: účastí na hazardní hře může vzniknout závislost. Řiďte se vaší jurisdikcí.

Komentáře

Český fotbal už několik let téměř nesleduju, ale tenhle systém se hodně podobá belgické lize. A na rovinu mi to přijde jako blbost. Liga by měla být dlouhodobá soutěž a formát play-off mi zkrátka do fotbalu nesedí. Podle mého názoru by pomohla spíš nějaká reorganizace ve smyslu snížení počtu účastníků nejvyšší soutěže a navýšení počtu vzájemných zápasů (ideálně 10 týmů a 4x každý s každým). Posílilo by to soutěž vůči Evropě, týmy by byly kvalitnější a zůstaly by ekonomicky stabilní týmy a nemíchaly by se mezi ně ty s existenčními problémy.

taky mi tento nápad nepřijde zrovna šťastný. Jak píše kory, liga je dlouhodobá soutěž a oni chtěj udělat atraktivní závěr sezony, jakože wtf. A ten průběh sezony, ten teda není vubec důležitej a není potřeba lákat lidi na tyhle zápasy. Nehledě na to že se bude hrát tím způsobem "nám stačí". Navíc si nedokážu představit že mám ke konci ligy starosti s tim abych nespadnul z ligy skončím třeba 12, řeknu si dobrý jsme pořád v lize, ale ono ejhle vlastně to ještě není jistý a pořád můžeme spadnout, nehledě na to že se může do evropských pohárů podívat tým z 10 místa, tak to bude taky super pro náš koeficient. Takovej nápad nemohl vymyslet nikdo normální

Ahoj,díky za názory:-).Pokusím se trochu argumentovat.

To Kory: reorganizace ve smyslu snížení je určitě na místě. Současných 16 týmů je na ČR( vzhledem k počtu obyvatel a ekon. situaci) zbytečně moc(i těch případných 40 kol je docela hraničních). Kvalita jde jasně na úkor kvantity dolů. Snížení počtu na 10 týmů jako tomu je například u Rakouska nebo Švýcarska, se kterýma se česká fotbalová liga velice ráda srovnává mi přijde až příliš. Když se podíváme na právě rakouské či švýcarské týmy, není to žádná sláva co se Evropských poháru týče. Snad vyjma Basileje, která má však skupinovou účast v LM jistou vzhledem ke 12. příčce v žebříčku koeficientu pro nasazování klubů, ostatní týmy celkem bída. O ekonomické stabilitě v těchto zemích se ani bavit nemusíme a přes to ty výsledky na mezinárodní scéně nejsou moc zajímavé. Optimální by byl asi nějaký kompromis, něco mezi 12-13 týmy.
Ano liga je dlouhodobá soutěž proto nevidím problém v navýšení naší "krátkodobé" 30. zápasové sezóně(máme nejmenší počet zápasů ve střední Evropě) na cca 35.

To showman: Označení PO není úplně přesné. Jde pouze o nadstavbovou část, všechny nasbírané v průběhu sezóny zůstávají, nevidím tak důvod proč by nebyl důležitej průběh sezóny kde se rozhodne o co vlastně budu/nebudu v těch pěti kolech hrát. Pokud budu mít "nahráno" dostatek bodů, v těch pěti případných kolech si budu bez větších problémů schopen pohlídat sestupové pozice. Naopak pokud nebudu mít dostatek bodů,nemusí stačit ani těch pět kol abych se zachránil...A nebo naopak můžu se v závěru sezóny porvat o sestup s týmy, které v sezóně vykazovaly podobnou výkonnost. To samé platí i pro ty co budou hrát o titul a poháry. Hlavním cílem je navýšit počet zápasů, tak aby právě kluby které na jaře bojují v předkolech EL a LM byly rozehranější a konkurence schopnější. Pokud se nepletu tak kval. o EL začíná někdy na přelomu června/července, česká liga začíná na konci července. Absence zápasového vytížení(nepočítám přáteláky) jednoznačně chybí a na hřišti se to musí projevit. Ta samá písnička platí pro vyřazovací část evrp. pohárů, v čr začínáme po zimní přestávce současně s vyřazovací částí evr. soutěží...

Ten nápad by měl hlavně přidat zápasy a udělat to pokud možno spravedlivé a zajímavé. Systém mi přijde fér, budou proti sobě nastupovat mužstva výkonnostně podobná, nevidím tak důvod, proč by si mezi sebou zrovna tyto týmy neměly zahrát o ty nejdůležitější příčky. "Spravedlivější" přidání cca 5 kol při současné šířce ligy mě nenapadá.

Komentáře mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé.


Registrace nového uživatele   Zapomenuté heslo

PARTNEŘI BET-ARENA.CZ

PokerArena.cz Casinoarena.cz DMCA.com Protection Status PlayArena.cz Pokerživě GPWA - Approved Portal