Sázkař měsíce - Marek53

Fórum pro různé soutěže a tipovačky portálu Bet-Arena.cz
Marek53
Na další úroveň postoupíte na 132. příspěvku.
Poděkoval: 1 krát
Počet poděkování: 5 krát

Re: Sázkař měsíce - Marek53

Příspěvek od Marek53 » čtv 14. zář 2017 21:41:40

3. kolo KO

Manchester City v zápase s Feynoordem naprosto dominoval, což mě nemile překvapilo. Zklamal mě jak výsledek, tak především samotná hra holandského mistra, ze které byl až příliš cítit respekt k "Citizens". Vývoj zápasu samozřejmě zásadně ovlivnily rychle inkasované branky, nicméně i tak jsem já osobně očekával od Feynoordu mnohem více. Ve výsledku mi postup do třetího kola unikl o jeden rohový kop domácích, Real totiž v zápase s Apoelem splnil moji hranici na počet vstřelených branek.

Znovu tedy od 1. kola a kurzu 1,5

Dukla Praha - Baník Ostrava (pátek, 15.9., HET Liga, fotbal)

Oba dnešní soupeři před reprezentační pauzou v lize nepříjemně ztratili. Dukla přišla o body v nastaveném čase a z Jihlavy odjela s prázdnou po porážce 3:2. Baník naopak doma s Jabloncem prohrával už o dvě branky, přesto dokázal z utkání vydolovat bod za remízu. Nerozhodný výsledek 2:2 ale znamenal pro Baník znovu spíše ztrátu. Do tohoto zápasu nezasáhl Milan Baroš, což je pro "nováčka soutěže naprosto klíčový hráč a jeho absence byla znát. K utkání na Dukle by ale už velmi pravděpodobně měl být trenéru Kučerovi k dispozici a tak ambice na bodový zisk znovu výrazně vzrostou.
Je sice pravdou, že Dukla dokázala vyhrát obě domácí utkání, v mých očích ale Baník rozhodně není horší tým a očekávám, že bude v Praze bodovat. Vážné zranění kolena vyřadilo ze hry domácího kapitána Marka Hanouska, který bude svému týmu dlouho chybět. Na jeho post Dukla zkouší zapracovat nově příchozího Branislava Miloševiče, což je ale povoláním obránce a až následující zápasy ukáží, zda dokáže dlouholetou oporu Hanouska alespoň zčásti nahradit. Pokud má někde Dukla zkušeností na rozdávání pak je to defenzíva. Kušnír, Jiránek, Podaný, Holek toho mají za sebou opravdu hodně, ikdyž nová posila, Mario Holek, ještě po zranění pravděpodobně nenastoupí. Úplně opačný problém řeší Baník Ostrava, který má právě v defenzívě obrovské mezery a dostává spoustu branek. Celkově v utkání Baníku Ostrava, i díky kvalitní útočné fázi, padá spoustu branek, což ale paradoxně od tohoto zápasu neočekávám.
Věřím, že Baník Ostrava na Dukle neprohraje. Bude se moci spolehnout znovu na svoje věrné fanoušky, což na Dukle, která má dlouhodobě s návštěvnosti problém, bude hrát důležitou roli. Juliska rozhodně není nedobytná tvrz a "chachaři" si nějaký bod odvezou.

TIKET:
https://www.ifortuna.cz/cz/sazeni/tiket ... &kind=MAIN

Marek53

Příspěvek od Marek53 » pát 15. zář 2017 23:19:20

1. kolo KO

Tak tohle se nepovedlo. Do zápasu nezasáhl Milan Baroš, který bohužel pro fotbalového fanouška, stále laboruje se zraněním. Hostující Baník ze své mírné převahy nic nevytěžil a po dvou brankách Jana Holendy odcestoval zpět do Ostravy bez bodu.

Znovu tedy od 1. kola a kurzu 1,5

Huddersfield - Leicester (sobota, 16.9., Premier League, fotbal)

Fotbalisté Huddersfieldu po snovém začátku Premier League zažili v minulém kole nepříjemné vystřízlivění, když prohráli s tápajícím West Hamem. V utkání byly jednoznačně horším týmem a za svým soupeřem prakticky ve všech herních činnostech zaostávali. I tak jsou ale dvě obdržené branky po čtyřech kolech velice slušný počin. Huddersfield se prezentuje velice dobrou a především neprostupnou obranou, která toho svým soupeřům příliš nedovoluje. Leicester je však tým, jenž má ve své ofenzívě daleko výraznější individuality než-li tomu bylo u předcházejících soupeřů Huddersfiledu (Crystal Palace, Newcastle, Southampton).
Kostru týmu tvoří hráči, kteří v mistrovské sezóně 2015/2016 šokovali celou fotbalovou veřejnost ziskem mistrovského titulu, ale zároveň byli u toho, když se tým nácházel u sestupových příček v minulé sezóně. Z nepříjemného tlaku je dostal až povedený ligový finiiš a záchranářské starosti byly včas zažehnány. To vše už pod novým koučem Shakespearem, který nahradil veleúspěšného Ranieriho, jehož neuspokojivé výsledky vedení Leicesteru vyhodnotilo k překvapení všech jako důvod pro vyhazov. Pro „lišky“ je naprosto stěžejní, zda se do zápasu dobře „vyspí“ útočné eso Jamie Vardy. Právě Vardy je však v Anglii částo kritizován za kolísavou formu a s jeho výkony většinou roste a padá výkonnost celého týmu, což je dost možná vůbec největší slabinou současného Leicesteru. Já od Leicesteru očekávám v letošní sezóně klidný střed tabulky a stejně tak od Huddersfildu. I z tohoto dlouhodobějšího předpokladu mi vychází, že by utkání těchto dvou soupeřů mělo skončit remízou. Porážka Huddersfiledu v posledním kole byla pro domácí důrazným varováním, že pouze s „nováčkovským nadšením“ se ligové body neuhrají. Naproti tomu Leicester po dvou porážkách od TOP týmů soutěže (ManU, Chelsea) musí rovněž zabrat a především ukončit nelichotivou minisérii bez bodu. Toto je pro mě remízový zápas, který si pojistím v rámci dvojité šance.

TIKET:

Marek53

Příspěvek od Marek53 » ned 17. zář 2017 12:42:48

1. kolo OK

Zápas mezi Huddersfieldem a Leicesterem po vyrovnaném průběhu skutečně skončil remízou. Po bezbrankové první půli šli jako první do vedení hosté, aby zanedlouho poté stav utkání srovnal z penalty Vardy. Ve zbývající části utkání se už nic převratného nestalo a zápas dospěl k předpokládané dělbě bodů.

Manchester United - Everton (neděle, 17.9., Premier League, fotbal)

Pro druhé kolo soutěže jsem vybral dnešní utkání anglické Premier League mezi domácím Manchesterem United a hostujícím Evertonem. V tomto zápase jsou obrovským favoritem „rudí ďáblové“ a to zejména díky rozdílným formám obou celků. Zatímco Manchester vstoupil do letošní sezóny výborně, Everton se trápí nejen v nejvyšší anglické soutěži, ale i Evropské lize, kde naposledy prohrál rozdílem třídy na hřišti Atalanty Bergamo. To „reds“ si v rámci úvodního zápasu Ligy mistrů poradili s Basilejí jednoznačně 3:0 a před pikantním duelem s Evertonem jsou v naprosté pohodě. Přesto však svým dnešním tipem půjdu „proti proudu“. Domácí z posledních pěti zápasů inkasovali pouze dvě branky (na Stoke 2:2) a vypsaný kurz na vstřelenou branku Evertonu je pro mě natolik zajímavý, že si ho zahraji. Když už trenér Jose Mourinho konečně našel ideální jedenáctku, vypadl mu důležitý článek jeho hry – kapitán Paul Pogba, který si v utkání s Basilejí přivodil svalové zranění. Tuto ztrátu já osobně vnímám jako velmi citelnou, neboť francouzský reprezentant je na pozici středního záložníka nesmírně platný, jak v rozvíjení útočných akci, tak především v odebírání míčů soupeři. Jako alternativa se v tomto případě jeví Marouane Fellaini, který ale podle mého názoru zdaleka nedosahuje takových kvalit a jeho přínos pro tým je v posledním období spíše z pozice „žolíka“, který se do zápasu dostává až v jeho průběhu.
Do Evertonu v létě zamířila dlouholetá ikona Manchesteru, Wayne Rooney. V posledních týdnech však vzbudil větší povzdvižení spíše jeho incident s policií, kdy měl řídit opilý s dámskou společností na místě spolujezdce. Ani on, stejně jako celý Everton, není v ideálním rozpoložení, což smozřejmě dobřě vědí i bookmakeři. Opačným směrem v letním přestupovém období zamířil Romelu Lukaku, který je naopak nezastavitelný a střílí jednu branku za druhou. Emocionální podtext těchto a dalších (Schnederlin) fotbalistů však může s průběhem utkání ledacos udělat. Tuto sázkovou příležitost hraji především kvůli výši kurzu a zároveň věřím, že i krizí zmítaný Everton je schopný na Old Trafford skórovat.

TIKET:

Marek53

Příspěvek od Marek53 » úte 19. zář 2017 15:34:48

1. kolo KO

Experiment s Evertonem bohužel nevyšel. Zápas jsem neviděl, ale dle statistik nekladli hosté výraznější odpor a Manchester United si s chutí zastřílel. Před druhým kolem soutěže jsem se rozhodoval, jestli zvolit výhru Lazia Řím v Janově (vyhráli 2:3), anebo právě gól „Karamelek“ v divadle snů. Mnou vybraná varianta byla tentokrát nesprávná, tak snad budu mít v dalších kolech „šťastnější ruku“.

Do mého rodného Znojma přijede v rámci 3. kola MOL Cupu pražská Sparta a tuto sportovní událost, která bude také velkou kulturní akcí pro celé město, nemohu nechat bez povšimnutí. Zároveň jsem si tento zápas vybral i do „sázkaře“ a tak si ho tedy pojďme více přiblížit.

:welcome: SPARTA!

1.SC Znojmo FK - AC Sparta Praha (středa, 20.9., Mol Cup, fotbal)
ZNO - SPA.PNG
AC Sparta Praha je obecně dost možná vůbec nejprobíranější fotbalové téma nové sezóny. Vedení před sezónou přivedlo italského trenéra Andreu Stramaccioniho a s ním přišly ruku v ruce i pohyby v hráčském kádru. Přišlo několik zvučných posil a zároveň se spoustu fotbalistů muselo s Letnou rozloučit, či se s nimi momentálně nepočítá. Velkým problémem Sparty bylo vyřazení v evropských pohárech a tak se kádr musel naopak zase zúžovat, což odnesli i některé stálice (Vácha, Holek). V dosavadním průběhu pod Stramaccionim se Spartě nedaří a tlak veřejnosti i majitele klubu Křetínského na adresu italského stratéga má vzestupnou tendenci. Hra pražského celku postrádá týmového ducha a neustálá rotace hráčů se prozatím ukazuje jako kontraproduktivní. Aktuálním příkladem za všechny je prohrané víkendové derby se Slávii, ve kterém byla Sparta jednoznačně horším týmem.
V momentálním psychickém rozpoložení Sparty vnímám vložené pohárové utkání ve Znojmě jako nepříjemný fakt. V minulosti jsme byli již mnohokrát svědky toho, že právě podceňovaný tým vyřadil v poháru ligové mužstvo. Jako příklad bych uvedl, když jsem byl před deseti lety svědkem vyřazení účastníka Ligy mistrů – Slavie Praha, divizní Líšní.
Podobnou příležitost budou mít ve středu v podvečer také fotbalisté Znojma, kteří po nepřesvědčivých sparťanských výsledcích rozhodně cítí šanci. Dokáží se nesmazatelně zapsat do klubové historie?
Ve Fortuna národní lize mělo Znojmo pomalejší rozjezd, nyní ale po venkovních výhrách z kategorie šťastných ztrácí na čelo tabulky pouhý bod. 1.SC se především v domácím prostředí prezentuje nátlakovou kombinační hrou, pro kterou má vhodné typy fotbalistů s ligovými zkušenostmi (Lacko, Šamánek). Zároveň tým velice slušně posílil o mladé fotbalisty, kteří přišli na hostování a pro tým jsou velkým přínosem (Machuča, Růsek). Né snad, že bych očekával od domácích diktování tempa hry, ale Sparta se bude určitou část utkání hledat, neboť hráči, kteří nedostávají tolik příležitostí v lize spolu nejsou přiliš sehraní, což bude voda na mlýn naopak pro sehranou znojemskou jedenáctku. Očekávám vetší individuální kvalitu Sparty proti plnému stadionu a entuziasmu domácích. Sparta pravděpodobně postoupí dále. Že by to ale muselo být po nějakém výraznějším debaklu, si nemyslím. Když tu v roce 2011 hrála Sparta v rámci poháru naposledy, prezentovali se domácí fotbalisté zarputilou a bojovnou hrou, na kterou se těším i tentokrát a zároveň si troufnu tvrdit, že současné Znojmo rozhodně od toho z před čtyřmi lety fotbalově nezaostává. Utkání vysílá od 18:15 živě ČT Sport.
sparta_2011_02.jpg
:shock:
Karate kop Ericha Brabce v pohárovém utkání ve Znojmě

TIKET:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Marek53

Příspěvek od Marek53 » čtv 21. zář 2017 11:41:36

1. kolo OK

Tím, že jsem byl na utkání osobně, mám ideální možnost zhodnotit a rozebrat tuto pohárovou bitvu a tak se za třetím kolem Mol Cupu ještě v rychlosti ohlédněme. Musím říct, že ve mně převládá poměrně velké zklamání a hořkost ze slabého výkonu nejen hlavního rozhodčího, který v závěru utkání odepřel domácím penaltu, ale i z výkonu Sparty, která ve Znojmě předvedla mírně řečeno „jalový“ výkon, leč na postup do dalších bojů tentokrát stačil.
Začátek utkání se nesl ve znamení sparťanské kombinační hry, která postupem času pramenila v nebezpečné centrované míče do pokutového území domácích. Znojemské obraně dělaly tyto prudké míče do vápna značné problémy a po jednom z nich si ve 28. minutě odražený míč našel Vatejelu a chladnokrevně uklidil míč do brány. Od té chvíle se začali domácí fotbalisté osmělovat i v ofenzívě a Sparta se naopak k ničemu nedostávala. Zlepšená hra domácích pokračovala i ve druhé půli, zhruba v 60. minutě měl vyrovnaní na kopačce domácí hráč Teplý, ale míč z bezprostřední blízkosti napálil jen do gólmana Dúbravky. Ve druhé půli kopalo Znojmo dvě standartní situace z ideální vzdálenosti, které však ohrožení brány neznamenaly. V 87. minutě došlo v pokutovém území ke kontaktu domácího Matúše Lacka s hostujícím hráčem (o koho šlo jsem nezaznamenal), nicméně tuto situaci jsem měl „jako na stříbrném podnose“ a s klidným srdcem, naprosto nezaujatě, mohu napsat, že se jednalo o faul a měl přijít pokutový kop. Píšťalka sudího ovšem zůstala k velké nelibosti všech fotbalistů Znojma i celého stadionu němá. Znojmo se Spartou po bojovném utkání prohrálo 0:1 a vypadlo z Mol Cupu, i když v tomto utkání prvoligový tým, troufnu si tvrdit, mírně přehrála. Ve své tipu jsem předpovídal, že Znojmo neprohraje o více jak dvě branky. To se potvrdilo a já tak mířím do druhého kola.

Třinec - Liberec (čtvrtek, 21.9., ELH, hokej)

Dnes se zaměřím na předehrávku šestého kola Tipsport Extraligy ledního hokeje. Na led třineckých ocelářů míří loňský finalista, Bílí Tygři z Liberce. Domácí Třinec v minulém kole padl na ledě Hradce Králové, v jehož dresu na sebe jednak hattrickem, ale i nepopulárním simulováním, upozornil Bedřich Kohler. Liberec si naopak v dohrávce kola poradil na vlastním ledě s Mladou boleslaví a vyhrál 3:1. Hlavní rozdíl mezi oběma dnešními soupeři vidím v momentálním pojetí hry. Zatímco Liberec má spolu s Litvínovem nejlepší obranu soutěže s pouhými osmi inkasovanými brankami, Třinec se prezentuje velkou ofenzivní silou. Ve dvou domácích zápasech nastřílel osm gólů a zejména v domácím prostředí se jeho aktivita ještě násobí. Hokej v Třinci totiž táhne a fanoušci dokáží vytvořit bouřlivou atmosféru a být pomyslným šestým hráčem na ledě. Liberec, pyšnící se vynikající defenzívou naopak v útoku tápe a ve dvou venkovních zápasech dokonce nevstřelil ani gól. Také pro Liberec jsou prozatím hlavní doménou zápasy na vlastním ledě. Svěřenci trenéra Pešána měli navíc před dnešním utkáním výrazně méně času na regeneraci, což se v utkání projeví. Nepředpokládám, že by „nabitý“ tým Třince prohrál dvakrát po sobě, naopak po minulém nezdaru očekávám vítězství za tři body. Liberec, který bude znovu spoléhat na svou propracovanou obranu a vynikajícího brankáře Romana Willa ani tentokrát na cizím ledě bodovat nebude a potvrdí mizerou formu z venkovích zápasů.

TIKET:

Marek53

Příspěvek od Marek53 » pát 22. zář 2017 22:23:44

2. kolo OK

Domácí „oceláři“ v zápase rozhodně nebyli výrazně lepším týmem, přesto brali všechny body po přesvědčivě vypadající výhře 5:2. Liberec se v utkání dokonce jako první dostal do vedení, když zároveň poprvé v sezóně skóroval na ledě soupeře. Tato výhoda však nakonec pro „Bílé Tygry“ body neznamenala. Třinec o své výhře rozhodl ve třetí části, kterou vyhrál 3:0 a potvrdil, že se mu na svém ledě v probíhajícím ročníku daří. Celkově ale musím říci, že mě kvalita tohoto zápasu nijak nenadchla a především v úvodních dvou třetinách bylo utkání místy nekoukatelné. Zajímavostí je, že mi vyšly všechny mé uvažované tipy (3 a více branek domácích; 2 a více vstřelených branek ve druhé třetině a také tip, který jsem nakonec do soutěže vybral, tedy že Třinec zvítězí).

Třetí kolo tentokrát zkusím pokořit odlišnou taktikou. Jakoby mi tato meta byla prozatím v „sázkařovi“ zapovězena. Kurz 1,9 zkusím zdolat přes nízké kurzy a tím tedy vyšší počet příležitostí, konkrétně půjde o tři fotbalová utkání.

Sigma Olomouc - Dukla Praha (sobota, 23.9., HET liga, fotbal)

Hanáci jsou v dosavadním průběhu HET ligy jednoznačně největším překvapením. Moravský celek prohrál (a to ještě smolně) prozatím pouze na hřišti vedoucí Plzně a v tabulce mu patří třetí místo, což se před začátkem soutěže rozhodně nečekalo. V posledních dvou zápasech byla navíc Sigma velice produktivní, když nejdříve zvládla ligovou přestřelku na půdě Karviné, kde vyhrála 3:5 a v týdnu si v rámci domácího poháru s chutí zastřílela na hřišti divizních Živanic.
To Dukla musela naopak zkousnout pohárovou blamáž, když nestačila na Domažlice, hrající rovněž divizi. Přestože bylo toto vyřazení nečekané nepřikládám mu velkou váhu pro další ligové boje, neboť nastoupilo spoustu hráčů ze širšího kádru, kterým to na hřišti outsidera jednoduše nevyšlo. Pražský celek se v aktuální sezóně pyšní stoprocentní domácí bilancí, ovšem na hřištích soupeřů výsledkově i herně tápe. V dosavadních čtyřech venkovních zápasech inkasovala Dukla hned dvanáct branek, což je rozhodně nelichotivá bilance. Je až s podivem, jak rozdílné výkony podává obrana Dukly doma a venku, na Julisce totiž neobdržela jedinou branku.
Olomouc je doma velice silná a dokáže kontrolovat vývoj utkání svoji typickou kombinační hrou, která slaví úspěchy. Podle mého názoru si s Duklou poradí za tři body i díky děravé obraně, kterou se hosté z hlavního města venku prezentují. Já přesto zvolím opatrnější variatu přes neprohru.

Utrecht - PSV Eindhoven (neděle, 24.9., Eredivisie, fotbal)

Hosté v nové sezóně Eredivisie prohráli z pěti utkání pouze jediné v Heerenveenu a spolu s Feynoordem a Alkmaarem se ziskem dvanácti bodů vévodí tabulce. Tentokrát zamíří na hřiště oblíbeného soupeře, Utrechtu, jehož výsledky jsou prozatím „jako na houpačce“. Utrecht sice získal ve dvou domácích zápasech plný počet bodů a neinkasoval, ale jak Roda Kerkrade, tak Tilburg nedosahují takových kvalit jako PSV. Trenér Eindhovenu Filipe Cocu musí být s aktuálními výsledky spojený. Jeho svěřenci v posledním ligovém utkání přetlačili obhájce titulu Feynoord 1:0 a přidali jednoznačný postup v poháru. Přesvědčivě v poháru postoupil i Utrecht, ovšem v lize schytal „výprask“ na půdě Twente 4:0 a tak do dnešního měření sil půjdou v lepší psychické pohodě hostujicí fotbalisté, kteří v Utrechtu neprohrají. Ze vzájemné statistiky obou dnešních soupeřů je navíc zřejmé, že Utrecht na PSV dlouhodobě neumí.

Girona - Barcelona (sobota, 23.9., La liga, fotbal)

Tiket doplním „tutovkou“, i když toto označení fakt nemám rád. Ovšem v tomto zápase není o čem. Barcelona je ve skvělé formě, střelecky „to lepí“ Messimu, který má aktuálně úžasný průměr tří vstřelených gólů na zápas. Kvalita obou celků je nesrovnatelná a pokud domácí nepředvedou nějaký hrdinský výkon prohrají s Katalánci rozdílem třídy. Barcelona zároveň jistě bude chtít využít bodových ztrát hlavního nepřítele, Realu Madrid a osamostatnit se na čele La Ligy.

TIKET:

Marek53

Příspěvek od Marek53 » pon 25. zář 2017 10:53:35

3. kolo OK

Konečně se mi podařilo protnout brány třetího kola a můžu se směle vrhnout na kolo čtvrté. Tentokrát můj postup soutěží byl opravdu přesvědčivý, neboť moji favorité své soupeře doslova „deklasovali“. Olomouc si na svém stadionu poradila s Duklou vysoko 3:0 a potvrdila, že je černým koněm soutěže a příjemným překvapením. Tento výsledek také potvrdil fakt, že Dukla má venku velké problémy s bráněním, které by ale do budoucna mohlo řešit zapracování Maria Holka do sestavy.
PSV Eindhoven si se svým soupeřem poradil ještě daleko větším rozdílem, když v Utrechtu vyhrál 1:7. Domácí sice dokázali na úvodní gól odpovědět proměněnou penaltou, poté už byl ale zápas zcela v režii PSV, které bylo po vyloučení fotbalisty Utrechtu (ve druhé půli tou dobou po střídání 13 minut na hřišti) ještě výraznější, což nakonec potvrzuje i vysoké skóre. Zajímavostí je, že Utrecht do zápasu s PSV doma neinkasoval ve dvou zápasech ani gól. Tímto výsledkem si ale danou statistiku výrazně zhoršil. Už v sobotu si „Barca“ zatrénovala na hřišti Girony a vyhrála 0:3. Tentokrát se na výsledek ani moc nenadřela, jelikož dvě ze tří branek si domácí fotbalisté vstřelili sami.

Karlovy Vary - Kladno (pondělí, 25.9., WSM Ligy, hokej)

Šesté kolo WSM Ligy proti sobě svede mimo jiné dva bývalé účastníky nejvyšší české soutěže. Domácí Energie přivíta Rytíře z Kladna a půjde o střetnutí týmů z čela tabulky. Pro domácí Karlovy Vary byla neúspěšná baráž o extraligu a následný pád do nižší soutěže v minulém ročníku velkým zklamáním. Zároveň ale tato skutečnost ještě více odkryla zejména finanční problémy, se kterými se Západočeši dlouhodobě potýkali. V současné době se klub snaží o finanční stabilitu a před sezónou oznámil, že se pokusí o brzký návrat mezi českou elitu. V kádru zůstalo několik velmi zkušených hokejistů, kteří byli doplněni dravým mladím. V Karlových Varech mají momentálně ideální podmínky pro boje o nejvyšší příčky a povedený start druhé ligy to jen potvrzuje.
Hokejisté Kladna znají prostředí WSM Ligy daleko důvěrněji. Po loňské neúspěšné sezóně, kdy se klubu nepodařilo probojovat do závěrečných barážových bojů o postup opustilo tým hned několik ostřílených hráčů (Tenkrát, Ptáček, Burger, Cetkovský) a Kladno se v nové sezóně pokusí jít odlišnou cestou. Mnohem více prostoru by měli dostat mladí odchovanci Kladna, kteří prošli pověstnou „kladenskou školou“. Zda dokáží držet krok s těmi nejlepšími se však teprve ukáže. Také hokejisté Kladna odstartovali novou sezónu velice slušně a po pěti kolech jim patří třetí příčka. V tabulce se tedy nachází hned za svým dnešním soupeřem, Karlovými Vary.
Pro oba mančafty je prozatím daleko jednodušší sbírání bodů na vlastním ledě. Zejména Karlovy Vary své soupeře v KV aréně vůbec nešetří. Své o tom vědí v Benátkách (8:1) i Třebíči (5:1). A právě výhoda domácího prostředí bude v dnešním utkání rozhodujícím faktorem. Přestože Kladno podává sympatické výkony, na Karlovy Vary to dnes stačit nebude. Kvalitnější kádr, vedený Skuhravým, Sičákem, či Tomášem Rachůnkem spolu s domácí atmosférou budou klíčem k cennému vítězství. Já osobně pak Karlovy Vary pasuji do role největšího favorita letošního ročníku WSM Ligy.
wsm-liga-logo.png

TIKET:

Marek53

Příspěvek od Marek53 » stř 27. zář 2017 14:34:38

4. kolo OK

Karlovy Vary v pondělním utkání šestého kola WSM ligy nepřipustili na svém ledě žádné drama s Kladnem a moje hypotéza o nadhodnoceném kurzu na vítězství domácí Energie se ukázala jako správná. Zároveň dal klub z lázeňského města všem svým soupeřům jasný signál, že body doma rozdávat nebude. Na dvougólové vedení, které si Energie z kraje druhé třetiny vypracovala ještě dokázali Rytíři najít odpověď, a i díky využité přesilové hře vyrovnali. Nicméně spokojenější odcházeli do šaten přeci jen domácí hokejisté, když vedení strhl v závěru druhé třetiny na karlovarskou stranu obránce Sičák. Tato branka do kladenské sítě byla zároveň zlomovým momentem utkání, neboť domácí poslední část zcela ovládli v poměru 3:0 a konečné skóre tak stanovili na 6:2. Shodně po dvou brankách se v utkání prosadili domácí útočníci Stloukal s Beránkem. Ve formě hrající Karlovy Vary mají v těchto dnech těžký los, už ve čtvrtek v podvečer zajíždí do Přerova, který doma naposledy porazil Ústí nad Labem a svými výkony patří k velkým překvapením soutěže.

Pro páté kolo jsem zvolil znovu taktiku s více sázkovými příležitostmi. „Nosným pilířem“ tiketu jsou dva zápasy čtvrtečních základních skupin fotbalové Evropské ligy, kterou jsem doplnil o „must have“ kurz na hokejové Berany ze Zlína. Závěrečný útok na vítězství v soutěži je pak naplánován na sobotní den. :cool:

1.FC Köln - CZ Beograd (čtvrtek, 28.9., EL, fotbal)

Domácí Kolín nad Rýnem vstoupil do letošního ročníku bundesligy velmi špatně a po šesti odehraných kolech je na samém dně ligové tabulky. Prozatím jediný bod „ukopali“ svěřenci trenéra Petera Stogera o víkendu s Hannoverem, na jehož hřišti se konala nefalšovaná fotbalová nuda. Oba týmy vyslali na bránu soupeře po jedné střele a na konci utkání si za bezbrankovou remízu body rozdělily. Domácí „borce“ trápí jak mizerná produktivita (jeden vstřelený gól), tak i děravá obrana (třináct obdržených branek) a k této mizérii se ještě přidalo zranění, které „kosí“ loňi pátý celek bundesligy. Účast v základní skupině evropské ligy se tak jeví spíše jako problém vzhledem k nastalé situaci v domácí soutěži.

Na půdu účastníka bundesligy přicestuje v rámci druhého kola základní skupiny Evropské ligy Crvená Zvezda Bělehrad. Srbský klub, který v boji o základní skupinu vyřadil pražskou Spartu, má v poslední době vynikající formu, kterou si bude chtít přenést i do utkání na evropské scéně. Tradiční srbský celek v domácí Super lize v deseti zápase prozatím nenašel přemožitele a pyšní se impozantním skóre 24:1! Naposledy v Bělehradě prohrála Vojvodina, která patří k tomu „lepšímu“, co nejvyšší srbská soutěž nabízí. Trenér Milojevič navíc pošetřil některé klíčové hráče, kteří tak budou ve čtvrtek nejen výborně naladění, ale také odpočatí. Už vítězství v prvním utkání EL se silným FK Krasnodar bylo mírným překvapením. To Kolín nad Rýnem si na úvod připsal očekávanou porážku na Arsenalu 3:1, i když v utkání šel jako první do vedení. Formy obou dnešních soupeřů jsou diametrálně odlišné. 1. FC Köln prochází obrovskou krizí a i když si uvědomuji kvalitativní rozdíl mězi německou a srbskou nejvyšší soutěží, byla by porážka Czervene Zvezdy o více jak jednu branku pro mě obrovským překvapením. Naopak. Velmi věřím tomu, že hosté v Německu neprohrají.
Czervena zvezda Beograd .jpg

Lugano - FCSB (čtvrtek, 28.9., EL, fotbal)

Švýcarské Lugano do základní skupiny Evropské ligy postoupilo díky vítězství v domácím poháru a už samotná účast v této soutěži je pro domácí něčím zcela vyjímečným.
Do mezinárodní soutěže se stejnou cestou probojoval také Zlín a stejně jako pro Lugano, je i pro Ševce skupinová fáze Evropské ligy fantastickým úspěchem. Momentálně však v Luganu příliš důvodů k radosti nemají. Skromný klub v domácí soutěži tápe a v posledním období vyhrál těsně jen v rámci domácího poháru na hřišti třetiligového FC Köniz. Naposledy Lugano padlo o víkendu v ligovém utkání na svém hřišti s Grasshoppers 0:3 a potvrdilo, že se mu momentálně vůbec nedaří. Nyní přijede Steaua Bukurešť, která je aktuální formou, ale i finančním rozpočtem či kvalitou kádru někde zcela jinde.
I zde máme možnost srovnání s českým týmem, neboť Steaua v posledním období hned dvakrát porazila plzeňskou Viktorku. Nejprve ji vyřadila z kvalifikace ligy mistrů a později byly oba kluby nalosovány do stejné skupiny Evropské ligy. V úvodním zápase si Steaua na svém hřišti poradila s Plzní rozdílem třídy a potvrdila skutečnost, že je pro Západočechy neoblíbeným soupeřem. V sobotním šlágru pak Steaua zvládla ligové derby a porazila Dinamo 1:0. Denis Alibec, klíčový útočník FCSB, navíc odehrál pouze úvodní poločas a rovněž pošetřil síly na zápas Evropské ligy. V tomto utkání vidím ještě větší kvalitativní rozdíly než-li v mém prvním „soutěžním utkání“. Domácí prostředí je jistě velkou výhodou, nicméně FCSB je natolik zkušeným týmem, že by ve Švýcarsku neměla v žádném případě prohrát.
fcsb goal.jpg

Zlín - Hradec Králové (pátek, 29.9., ELH, hokej)

V pátečním osmém kole Extraligy ledního hokeje přivítají Berani Zlín HC Mounfield Hradec Králové a já jsem v tomto utkání vybral kurz, který má dle mého názoru parádní hodnotu. Zlín neodstartoval nový ročník Extraligy vůbec dobře a chvílemi mu patřila i poslední příčka tabulky, v posledních zápasech se ale vzepřel a míří tabulkou vzhůru. Zlepšenou formu domácích naposledy pocítili hokejisté Olomouce, když v prodloužení o výhře Beranů rozhodl Antonín Honejsek. Klíčem k úspěchu a především bodům je větší disciplinovanost na kterou apeloval i nový boss zlínského hokeje, dlouholetý komentátor české televize, Martin Hosták. Ten se před sezónou vydal cestou stabilizace tradičního moravského klubu a tak v kádru dominuje dravé mládí. Vedení Beranů se také netají tím, že by v této sezóně byla účast v playoff spíše nadstavbou. Prioritou však zůstává vyhnutí se barážovým starostem.
Ambiciozní Hradec Králové začal sezónu snad ještě hůře než domácí Zlín. Na první body do tabulky čekal až do čtvrtého kola, když na svém ledě porazil v prodloužení Plzeň. Od té chvíle se ale započala naopak vítězná série, kterou ukončila v minulém kole Sparta, jenž dokázala v Hradci zvítězit 3:2. Krize z úvodu sezóny je, zdá se, pryč a výkony Mounfieldu mají vzestupnou tendenci. Slova kapitána Jaroslava Bednáře o tom, že každý musí začít u svého výkonu tak zřejmě dopadly na úrodnou půdu.
Kurzovou hranici dvou vstřelených branek Beranů výrazně ovlivňuje fakt, že v dosavadních třech domácích zápasech skórovali zlínští hokejisté pouze třikrát, což není přiliš oslnivá bilance. Z mého pohledu je ale Zlín určitě schopný se na domácím ledě proti Mounfieldu minimálně dvakrát prosadit. Zejména elitní formace ve složení Roberts Bukarts, Antonín Honejsek, David Šťastný vykazuje vekou útočnou sílu, což potvrdila dohromady sedmi kanadskými body také v Olomouci. Pokud se těmto klíčovým hráčům bude dařit či přidají gólový příspěvek i ostatní formace, nemám o pokoření této hranice sebemenší pochyb. Ve venkovních zápasech inkasoval Mounfield méně jak dvě branky pouze v jednom případě a to na ledě defenzivně laděné Olomouce. V celkovém součtu má pak aktuálně s jedenácti obdrženými brankami třetí nejhorší obranu soutěže. Rychlý hokej, jaký Zlín praktikuje Hradci „chutnat“ nebude a očekávám, že si v pátek na stadionu Luďka Čajky tuto statistiku ještě pohorší.
aukro berani zlin.jpg

TIKET:

Marek53

Příspěvek od Marek53 » pát 29. zář 2017 19:54:14

Asi nejkratičtějším okamžikem nakonec i tak neúspěšných tipů (tiketu) čtvrteční Evropské ligy bylo, když švýcarské Lugano proti FCSB za stavu 1:0 trefilo brankovou konstrukci a mohlo jít do dvoubrankového vedení. Zanedlouho poté ovšem Steaua dvěma góly utkání otočila a připsala si tak povinné tři body do tabulky. Ve druhém utkání si CZ Bělehrad odvezl všechny body z Kolína nad Rýnem, což jsem, stejně jako vítězství FCSB tušil. Oba fotbalové zápasy, které vyšly s rezervou doplnili berani ze Zlína, jenž na svém ledě dvakrát neskórovali a ukončili moji pouť soutěží se čtyřmi úspěšnými tipy v řadě.

Rozhodl jsem se, že postnu text k mému potencionálnímu šestému kolu, který jsem si nachystal přes den. Třeba někoho narychlo inspiruji.

Teplice – Liberec

Na Stínadla zavítá v rámci severočeského derby Slovan Liberec, který je svými výkon, nejen pro mě, obrovským překvapením dosavadního průběhu HET ligy. Klub, kterému se před sezónou vůbec nevěřilo udivuje především svými venkovními výsledky. Hned třikrát ze čtyř zápasu dokázal pod Ještěd přivést plný počet bodů, za což mu po zásluze náleží druhá příčka v tabulce venkovních zápasů. Prozatímní pátá příčka ligové tabulky je pro tento klub nesmírně sympatickým počinem a trenér Jindřich Trpišovský po několikáté dokazuje, že to s mladými hráči zkrátka umí.

Hosté budou v dnešním utkání postrádat stopera Karafiáta, který musel v duelu se Slováckem po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy. Jednou z alternativ trenéra Trpišovského je zasunutí Radima Breiteho na pozici stopera a zařazení Lukáše Váchy do středu zálohy. Ten by tak dostal po svém příchodu ze Sparty poprvé větší porci minut na hřišti. (Nepočítáme-li pohárové utkání v Hodoníně). Liberec má obecně poměrně silnou lavičku. Na svoji šanci čekají jak sparťané Hybš s Váchou, tak také Kerbr či talentovaný mladík Graiciar, kterými svými góly popravil ve čtvrtém kole Mladou Boleslav.

Domácí FK Teplice se potýkají s mizernou produktivitou. Gól do sítě ligového soupeře už nevstřelili ve třech po sobě jdoucích zápasech. Výsledky i herní projev žlutomodrých prozatím rozhodně zůstávají za očekáváním, což desáté místo v tabulce jen potvrzuje.
Dnešní měření sil těchto týmů může dopadnout jakkoliv. Já však, spíše pocitově, veřím, že Teplice na Liberec vlétnou a budou chtít doma vstřelit konečně branku a vyhrát, čímž by zároveň ukončili velmi nelichotivou bilanci bez vstřeleného gólu. Liberec má ovšem svoji kvalitu a venkovní zápasy mu sedí. Fanoušci uvidí otevřený fotbal a věřím, že budou padat góly, nejlépe na obou stranách. Výsledkově se mi pak jako nejpravděpodobnější variata jeví remíza.

Celta Vigo – Girona

Druhým, vyloženě doplňujícím kurzem je utkání španělské La ligy mezi domácí Celtou Vigo a hostující Gironou. Hosté, coby nováček soutěže, se v posledních týdnech „zasekli“ a po velmi sympatickém vstupu do soutěže nemohou najít recept na střílení branek. Aktuálně tato nepříjemná série trvá již čtyři zápasy, což před utkáním na Celtě, která naopak se střílením branek nemá výraznější problémy, není dobrá zpráva. Fotbalisté Girony budou ve španělské soutěži dlouhodobě spoléhat především na domácí zápasy na svém útulném stadionu, kde je ženou věrní fanoušci. Venku bude sbírání bodů pro tento klub spíše nadstavba, která se dnes, doufám, konat nebude.
Za normálních okolností bych tento kurz a i zápas vůbec nehrál. Dnešní nabídka a časová tíseň o které jsem se zmiňoval mi ale mnoho příležitostí nenabídla a tak budu veřit, že domácí Celta s Gironou neprohraje. Jen dodám, že pravděpodobnost toho, že Celta dnes prohraje je opravdu mizivá, neboť hosté venku ještě nevstřelili ani gól. Nicméně míč je kulatý a zápas trvá 90 minut. Někdy i víc... :-)

GL všem a díky za soutěž :poklona:

Odpovědět