BBOOTS

Fórum pro různé soutěže a tipovačky portálu Bet-Arena.cz
 #12982  od kenpachi
 pát 23. bře 2018 2:56:18
1.k. :svaly:
2.k.

Fortuna
Hokej - NHL - San Jose - Vegas Počet gólov (60 min.) 5.5 + 1.75 23.3. 03:05

https://www.ifortuna.sk/sk/stavkovanie/ ... &kind=MAIN

Prvokolový tip z NHL vyšiel, po tom čo Pittsburgh zdolal pred domácim publikom Montreal 5:3.

V kole druhom si opäť zahrám NHL a tentokrát to bude to zápas San Jose Sharks - Vegas Golden Knights.

Obrázek

Dva elitné tímy Západnej konferencie sa stretnú v domovskom stánku žralokov SAP Center. Tí majú aktuálne výbornú formu, keď vyhrali posledných päť zápasov a strelili v nich úctyhodných 27 gólov!
Darí sa aj hosťom z Vegas, keď vonku uspeli v štyroch z piatich duelov a len jeden bod ich delí od pokorenia magickej hranice 100 bodov.
Keď povážime, že Golden Knights sú nováčikom NHL, ich výkon je obdivuhodný.
Lídrami mužstva sú 39-gólový strelec Karlsson, jeho dvorný asistent Perron a ďalší produktívny útočník Audry-Marsechault.
Sharks, na prekvapenie, nemajú žiadneho hráča, ktorý by podobne vynikal v produktivite. Pohľad na vzájomné zápasy hovorí, že keď sa doteraz stretli, a to štyrikrát, góly padali. Minimálne sedem. Výhry si podelili, dvakrát uspel jeden tím, dvakrát druhý. Raz sa pritom predlžovalo.
Pri momentálnej forme očakávam vyrovnaný zápas s viacerými gólmi.
 #12995  od kenpachi
 sob 24. bře 2018 2:36:13
1.k.
Fortuna
Futbal - Priateľské zápasy - Mexiko - Island Zápas / Santa Clara 1 1.70 24.3. 03:00

V zápase San Jose Sharks - Vegas Golden Knights vynikli predovšetkým obaja brankári, keď na ukazovateli skóre po riadnom hracom čase svietilo 1:1, takže môj tip úspešný nebol.

O reparát sa pokúsim futbalovým tipom z priateľského stretnutia hranom na Levi's Stadium (Santa Clara) medzi Mexikom a Islandom.

Obrázek

Bude zaujímavé sledovať, ako sa chladní Islanďania vyrovnajú s temperamentnými Mexičanmi.
V rebríčku FIFA sú tieto dva národné tímy hneď vedľa seba na 17., resp. 18. mieste.
Viac šancí na úspech dávam Mexičanov, ktorí vyhrali predchádzajúce dva zápasy.
Poradili si s Poliakmi aj Bosniakmi a na horúcej belgickej pôde uhrali vo výbornom zápase cennú remízu 3:3.
Hoci Islanďania urobili za posledných pár rokov obrovský výkonnostný skok, proti Mexiku budú podľa mňa ťahať za kratší koniec.
Verím "domácemu" tímu, v ktorom je viacero loptových virtuózov na čele s Javierom "Chicharitom" Hernandezom (West Ham United), Hectorom Herrerom (FC Porto) či Marcom Fabianom (Eintracht Frankfurt).
 #13017  od kenpachi
 ned 25. bře 2018 21:29:41
2.k.

Fortuna
Basketbal - NBA - Mil-SAn:Mills Patty Počet bodov hráča (vrátane predĺženia) 9.5 + 1.75 25.3. 21:30

Mexiko zdolalo Island v kalifornskej Santa Clare na Levi's Stadium pred fantastickou kulisou (68 917 divákov) hladko 3:0, keď skóre otváral v 37. minúte v analýze spomínaný frankfurtský záložník Fabian. V druhom polčase pečatil prevahu Mexika ešte 2 vsietenými gólmi do islandskej brány obranca Layun zo Sevilly.
Môj tip teda v pohode vyšiel a dnes sa tak pozriem do kola druhého...

V ňom si zahrám basketbalovú NBA a bude to tip na počet bodov Pattyho Millsa.

Obrázek

Dnes sa v príjemnom čase pre európskych divákov stretne Milwaukee Bucks proti San Antoniu Spurs.
Bude to teda zápas dvoch tímov z rozdielnych konferencií bojujúcich o pozície v play-off.
V poslednom čase nie príliš presvedčivo hrajúce Milwaukee sa momentálne nachádza na ôsmom mieste vo Východnej konferencii.
Určite si u Bucks uvedomujú, že začínať vonku proti na domácej kanadskej palubovke skvelo hrajúcemu Torontu by bylo pre nich nesmierne zložité, takže do konca základnej časti budú musieť zvládnuť čo najviac zápasov vrátane toho dnešného, v ktorom sa im ale postaví do cesty momentálne piaty tím Západnej konferencie San Antonio Spurs, ktoré v posledných zápasoch chytilo výbornú fazónu a hlavne vďaka skvelo hrajúcemu LaMarcusovi Aldridgovi sa pomaly šplhá tabuľkou vyššie a vyššie.
Ja som si dnes ale vybral austrálskeho rodáka Pattyho Millsa, výborného trojkára a momentálne určite jedného z najdôležitejších hráčov Spurs.
Je to jeden z najlepších hráčov do kabíny a svoje si vždy odohraje.
Mills nastupuje v základnej päťke momentálne na pozícii shooting guarda.
Patty normálne nedostáva toľko minút, ale teraz pred koncom základnej časti keďže ide naozaj o veľa, tak je práve asi on, ktorý je za Aldridgom tým druhým najdôležitejším hráčom.
Počas poslednej šesťzápasovej víťaznej šnúry Spurs má odohratých 2-krát 31 minút, 2-krát 34 minút, raz 25 minút a raz 41 minút v poslednom zápase s predĺžením proti Orlandu a hranicu 10 nastrieľaných bodov prekonal 4x.
Nepodarilo sa mu to v dvoch zápasoch, kedy mu vôbec nešla streľba keď to mal 2/12 a 2/9.
Potrebujeme od neho minimálne 10 bodov, on vystrelí teraz tak 10x za zápas, je to kvalitný strelec za tri body, takže stačia nejaké 2-3 trojky, dobrý nájazd pod kôš a je hotovo.
Navyše je to vynikajúci premieňač trestných hodov.
Proti Bucks nastrieľal v jedinom vzájomnom zápase sezóny hranom na palubovke Spurs 14 bodov za 37 minút pri výhre Bucks 94:87.
Dnes očakávam v BMO Harris Bradley Center o niečo ofenzívnejší zápas ako bol ten minulý a verím, že Millsovi sa 10 bodovú hranicu podarí prekonať.

Obrázek
 #13025  od kenpachi
 pon 26. bře 2018 20:29:10
1.k.
Fortuna
Futbal - Priateľské zápasy - Portugalsko - Holandsko 1.tím dá gól v 2.pol. Ano 1.56 26.3. 20:30

Mills síce začal dobre, keď premeneným trojbodovým pokusom strelil prvé body Spurs, no potom mu do obrúčky nepadlo niekoľko striel za sebou a v ďalšom priebehu zápasu sa už do zakončovania príliš nehrnul a 10- bodovú hranicu tak neprekonal.

Dnes som si vybral priateľské futbalové stretnutie medzi Portugalskom a Holandskom.

Obrázek

Portugalskí futbalisti sa v piatok stretli v priateľskom medzištátnom dueli vo švajčiarskom Zürichu s Egypťanmi a až do 2. minúty nadstaveného času 2. polčasu prehrávali po zásahu Mohameda Salaha 0:1.
Lenže, potom zavelil k obratu Cristiano Ronaldo a dvoma gólmi v priebehu dvoch minút zariadil svojmu tímu triumf 2:1.
Posledné tri zápasy vrátane toho s Egyptom boli prípravné.
V novembri si poradili so Saudskou Arábiou (3:0) a prekvapujúco iba remizovali s USA (1:1), ale treba pripomenúť, že hrali bez Cristiana Ronalda.
Holanďania v rovnakom čase nestačili doma na Angličanov 0:1, Albión vyhral vďaka gólu Jesseho Lingarda.

Oranjes napriek celkom úspešnej generačnej obmene na konci kvalifikačného cyklu smútili, pretože z druhého miesta postúpili na MS 2018 Švédi, hoci mali na konte rovnaký počet bodov.
Prehrou s Angličanmi ukončili Holanďania päťzápasovú víťaznú sériu.
Portugalci vyhrali kvalifikačnú B-skupinu, v ktorej mali rovnaký počet bodov ako druhí Švajčiari.
Posledný vzájomný súboj Portugalska s Holandskom sa datuje na august 2013, keď sa na Pyrenejskom polostrove zrodila remíza 1:1.
Ronald Koeman disponuje omladeným kádrom, ktorému nechýba sebavedomie.
Miernym favoritom zápasu v Ženeve je ale majster Európy z Portugalska.
Góly by mohli padnúť na oboch stranách, "selecao" však majú Ronalda, ktorý môže byť rozhodujúcim faktorom ich úspechu.
Zvolil som si tu tip na to, že sa Portugalsko aspoň raz presadí v druhom polčase.
Tento příspěvek se líbí: Chiko
 #13101  od kenpachi
 úte 03. dub 2018 17:58:36
Tak a je tu nový mesiac a s ním opäť aj naša obľúbená súťaž Sázkař měsíce. :poklona:
Minulý mesiac nebol najhorší, no 4. kolo sa mi nepodarilo prekonať, tak snáď apríl bude pre mňa priaznivejší. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.k.
Fortuna
Hokej - 1.Slovensko - B.Bystrica - Nitra Zápas / semifinále / stav série 3:0 1 1.63 3.4. 18:00

V novom mesiaci som si do prvého kola vybral semifinálový duel slovenskej Tipsport ligy medzi Banskou Bystricou a Nitrou.

Obrázek

Séria sa z pohľadu Nitry dostala do kritického stavu.
Nielenže v troch dueloch ani raz nezdolala Banskú Bystricu, ani v jednom z nich nebola vyložene lepšia a nedokázala sa zápasu zmocniť.
Nitru ovládol komplex tohtosezónnej neúspešnosti proti Banskej Bystrici.
Predovšetkým doma, kde v tomto ročníku ani raz nezdolala "baranov" z piatich pokusov.
V treťom stretnutí sa uvoľnila až v momentoch, keď prehrávala o dva góly, no bolo neskoro. Nitre sa nevyplatila taktika silnej ofenzívy.
Tá zatiaľ neprináša ovocie, navyše ukazujú sa najslabšie články mužstva a tými sú zodpovedný obranný prístup a výkony brankára Lawsona, ktoré sa nedajú porovnať s banskobystrickým Janom Lukášom.
Banská Bystrica je vo všetkom lepšia - v hernom prejave, taktickej vyspelosti, obrannej aj efektívnej útočnej hre, v presilovkách či oslabeniach.
Zaslúžene udáva tempo série a vedie 3:0 na zápasy.
Nevidím dôvod, prečo by mala vo štvrtom vzájomnom dueli povoliť a nedoviesť ho do víťazného konca.
Môže v pokoji hrať svoj najlepší hokej.
Pre jej vyspelosť predpokladám, že dnes sa séria medzi Banskou Bystricou a Nitrou rozhodne.
 #13110  od kenpachi
 stř 04. dub 2018 0:02:17
2.k.

Fortuna
Hokej - NHL - N.Jersey - NY Rangers Zápas 1 1.75 4.4. 01:05

Apríl som začal úspešným tipom, keď Banská Bystrica zásluhou treťotretinového gólového uragánu zdolala Nitru 5:2.
"Barani" vykorčuľovali na ľad do záverečnej tretiny s mankom jedného gólu za stavu 1:2, no vďaka až štyrom streleným gólom a žiadnemu inkasovanému otočili skóre vo svoj prospech a zaslúžene tak postúpili do finále Tipsport ligy.

Aj v druhom kole si zahrám hokej, ale tentokrát sa vydám za more...
Vybral som si duel z NHL medzi New Jersey Devils a New York Rangers.

Obrázek

New Jersey má nakročené do play-off, v ktorom v minulých piatich sezónach chýbalo. Aktuálne sa nachádza na poslednej postupovej priečke Východnej konferencie.
Do konca základnej časti na neho čakajú už len tri zápasy a pred Floridou má náskok päť bodov, pričom tej ostáva odohrať ešte štyri duely).
"Diabli" sa nachádzajú vo výbornej forme a som presvedčený o tom, že svoju pozíciou uhája, veď z ostatných šiestich súbojov až päť vyhrali (jeden po predĺžení) a podľahli iba v jedinom, aj to až po predĺžení.

NY Rangers sú už bez šance na play-off, v ktorom budú chýbať prvýkrát od roku 2010 a zároveň len prvýkrát v priebehu trinástich sezón.
Sezónu už dohrajú len tromi stretnutiami na ľadoch súperov.
V predchádzajúcich ôsmich vystúpeniach "jazdci" zaznamenali iba dve víťazstvá (po 60-tich minútach) a až šesť prehier (dve po predĺžení).

Očakávam tu triumf bojom o play-off nabudených Devils, ktorí by si proti nevýrazným Rangers nemali dovoliť zaváhať.
 #13142  od kenpachi
 pát 06. dub 2018 1:29:39
2k. :svaly:
3.k.

Fortuna
Hokej - NHL - Florida - Boston 1.gól 1 1.92 6.4. 01:35

V zápase New Jersey s Rangers bolo prakticky rozhodnuté už v polovičke prvej tretiny, kedy na ukazovateli skóre svietilo 3:0 v prospech Devils.
Domáci do konca zápasu kontrolovali priebeh hry, svojho súpera prestrieľali v pomere 44:24 a nakoniec ho pohodlne zdolali 5:2.
Šanca, že si po piatich sezónach konečne zahrajú vo vyraďovacej časti je už tak naozaj obrovská.
Môj druhokolový tip bol teda úspešný a nič mi tak nebráni pozrieť sa do kola tretieho.

Apríl zatiaľ hokeju praje tak som sa rozhodol, že aj do tretice skúsim šťastie s hokejovým tipom.
Bude to zápas z NHL medzi Floridou Panthers a Bostonom Bruins.

Obrázek

Florida ešte živí aspoň teoretickú šancu na postup do play-off.
"Panteri" strácajú 4 body na Philadelphiu a majú zápas k dobru, ale do konca základnej časti odohrajú už iba 3 súboje.
Mohli byť na tom aj lepšie, ale tri prehry vonku za sebou im to poriadne skomplikovali.
V posledných dvoch dueloch zabrali, porazili doma Carolinu (3:2) aj lídra Západnej konferencie Nashville (2:1) a do tretice ich čaká líder Východnej konferencie.
V obidvoch dueloch skvele zachytal nestarnúci Luongo a dnes sa postaví medzi žrde opäť.

Boston hraje základnú časť ako už veľmi dlho nie.
Tri zápasy pred jej koncom vedú "medvede" Východnú konferenciu a to aj napriek tomu, že naposledy prehrali na ľade najväčšieho súpera Tampy Bay vysoko 0:4.
Tá sa na nich bodovo dotiahla, ale už bude hrať iba dvakrát.
Boston prehral aj predchádzajúce dva súboje vonku vo Winnipegu (4:5p) aj Philadelphii (3:4p) si však pripísali po bode.
Na ich smolu sa zranila posila z NY Rangers Rick Nash a otáznik visí nad Wingelsom, Riley Nashom aj Kuralym. Definitívne skončila sezóna pre obrancu Carla.

V poslednom domácom vzájomnom zápase v BB&T Center hranom 16.3. zdolali "panteri" Boston presvedčivo 3:0 a ich víťazstvo očakávam aj dnes, keďže ak chcú po tomto zápase ešte ostať v hre o play-off tak zakopnúť si nemôžu dovoliť.
Na svojho súpera tak predpokladám vykorčuľujú s ofenzívnym zameraním už od prvých minút, hnaní domácim publikom a v bránke so skvelým Luongom.
A aj preto som si tu zvolil tip na to, že sa Florida gólovo presadí ako prvá.
 #13172  od kenpachi
 sob 07. dub 2018 21:08:59
2.k. :svaly:
3.k. :svaly:
4.k.

Fortuna
Basketbal - NBA - LA Clippers - Denver Zápas 2 2.10 7.4. 21:30

Florida, ako som predpokladal, vykorčuľovala na ľad proti Bostonu hladná za víťazstvom, ktoré by ju ešte udržalo v boji o play-off.
V polovici prvej tretiny už vyhrávala 2:0, aby nakoniec zápas dotiahla do víťazného konca v pomere 3:2.
Čiže obidve moje predikcie, na víťazstvo a hlavne tip na prvý gól, boli správne a dnes sa tak
u mňa dostáva k slovu už kolo štvrté.

V ňom si už po troch úspešných hokejových tipoch prezmenu tentokrát zahrám basketbal a bude to zápas z NBA medzi Los Angeles Clippers a Denver Nuggets.

Obrázek

Dnes nebolo príliš veľa času na analýzu tak aspoň v skratke...
- obaja ešte bojujú o play-off avšak šance domácich na postup do vyraďovacej časti sú už len mizivé, zatiaľ čo hostia to ešte všetko stále majú vo vlastných rukách
- Clippers sa momentálne nachádzajú na 10. mieste Západnej konferencie s bilanciou 42v-37p
- Nuggets v nesmierne vyrovnanej Západnej konferencii aktuálne okupujú 9. priečku s bilanciou 44v-35p
- obidvom ostávajú odohrať už len 3 zápasy
- Denver sa ku koncu sezóny nachádza v lepšej forme ako Clippers, keď ťahá šnúru 4 výhier
- domácich počas celej sezóny trápi početná maródka

Aj vzhľadom na tieto fakty tu volím víťazstvo Nuggets v kvalitnom kurze, ktorý mi aj priamo sedí do štvrtého kola, a ktorý som ešte rano chytil a medzičasom značne klesol.

Obrázek
 #13188  od kenpachi
 ned 08. dub 2018 23:59:36
2.k. :svaly:
3.k. :svaly:
4.k. :svaly:
5.k.
Fortuna

Hokej - NHL - Boston - Florida Víťaz 1 1.28 9.4. 01:35
Basketbal - NBA - LAL-Uta:Mitchell D. Počet bodov hráča (vrátane predĺženia) 22.5 + 1.82 9.4. 00:00

V Staples Center videli diváci ofenzívne predstavenie oboch tímov, ale hlavne hosťujúci Denver mal s úspešnosťou streľby 62,4% naozaj skvelý strelecký deň.
100-bodovú hranicu prekonal už v 3. štvrtine a až 7 jeho hráčov nastrieľalo dvojciferný počet bodov, keď za zmienku stojí hlavne 31 bodov Bartona a cenené triple double Srba Jokiča za 23 bodov 11 asistencií a 11 doskokov.
Za LA Clippers ako tak kontroval Lou Williams s 24 bodmi.
Denver od začiatku zápasu diktoval tempo a počas celého priebehu navyšoval svoj náskok.
Po záverečnom hvizde rozhodcu sa tak zaslúžene tešil s cenného víťazstva 115 : 134 a aj naďalej tak reálne živí svoju nádej na play-off.

Do ďalšieho kola som si vybral tip z NBA na počet bodov Donovana Mitchella.

Obrázek

Nováčik z Utahu Jazz Donovan Mitchell po svojom vstupe do NBA počas celej sezóny okúzľuje všetkých svojimi vynikajúcim výkonmi a tiahne tak svoj tím do play-off.
Jeden z dvoch najhorúcejších kandidátov na prestížne ocenenie Nba Rookie Of The Year priemeruje svoju prvú sezónu so skvelými 20,4 bodmi na zápas, avšak v posledných 10 zápasoch má až 24 PPG.
Jazz v závere základnej časti bojujú ešte o 3. miesto v Západnej konferencii, takže o motiváciu majú postarané.
To domáci LA Lakers už dávnejšie stratili šancu na postup do vyraďovacích bojov, no vo svojom domovskom Staples Center rozhodne nikdy žiaden zápas bez boja nikmu nedarujú.
Navyše ak v doterajšom priebehu sezóny už dvakrát odchádzali zo súboja proti Jazz s porážkou a žiaden tím NBA nechce dostať od niekoho tzv. SWEEP, takže o zaujímavý zápas by malo byť postarané.
Zvolil som si tu, že Donovan Mitchell nastrieľa aspoň 23 bodov a vyššie zmieňované fakty ma utvrdzujú v tom, že v tomto zápase pre Jazz a ich najlepšieho strelca nebude priestor na nejaké uberanie z plynu.
V poslednom vzájomnom zápase hranom 4.4. nastrieľal Mitchell Lakers 26 bodov.

Obrázek

Na doplnenie kurzu do piateho kola som si vybral ešte posledný zápas základnej časti NHL medzi Bostonom Bruins a Floridou Panthers, v ktorom Boston bude bojovať o prvé miesto vo Východnej konferencii.
Inšpiroval som sa anlýzou od Pana Taua na hlavnej stránke s ktorou sa aj stotožňujem... ---
https://www.betarena.cz/rubriky/tipy-na ... _2623.html
 #13210  od kenpachi
 úte 10. dub 2018 20:37:38
1.k.
Fortuna
Futbal - Liga Majstrov - Man.City - Liverpool Oba tímy dajú gól Ano 1.62 10.4. 20:45

Tak piate kolo sa mi už prekonať nepodarilo, keď hlavný tip na počet bodov Donovana Mitchella síce v pohode vyšiel, keď splnené to mal už tri minúty pred koncom tretej štvrtiny, avšak Boston v domácej TD Garden nestačil na Floridu, keď jej podľahol 2:4 a s prvým miestom vo Východnej konferencii sa tak mohol rozlúčiť.

Dnes som si do prvého kola vybral zápas Ligy majstrov UEFA medzi Manchester City FC a Liverpool FC.

Obrázek

Zdá sa, že na futbalistov Manchestru City doľahla v minulom týždni ťažoba vyplývajúca zo ohromného tlaku.
Mužstvo Pepa Guardiolu malo jednak šancu pripraviť si dobrú východiskovú pozíciu pred domácou odvetou v štvrťfinále Ligy majstrov a o pár dní neskôr sa mohlo v prípade triumfu nad mestským rivalom United tešiť v Premier League z titulu.
Lenže, nestalo sa ani jedno, ani druhé.
Na ihrisku Liverpoolu dostali Citizens tri góly, pričom žiadny nedali a cez víkend nestačili ani na Mourinhových zverencov (2:3).
Možnosť na nápravu majú tento týždeň.
Lenže, aby postúpili do semifinále prestížnej európskej klubovej súťaže, potrebujú dať o štyri góly viac než súper.
Domnievam sa, že The Reds budú hrať umne, vedomí si svojho náskoku a nepripustia žiadnu drámu.
Manchester City sa ale s Ligou majstrov rozlúči dôstojným, víťazným spôsobom.
Zvolil som si tu tip na to, že sa oba celky aspoň raz gólovo presadia.
 #13215  od kenpachi
 stř 11. dub 2018 2:59:22
2.k.

Tipsport
Utah - Golden State 11.04.2018 03:00 Počet bodov D.MITCHELL vrátane predĺženia : Viac ako 22.5 1.82

https://www.tipsport.sk/tiket?idu=-6993 ... 3D&popup=1

Môj tip, že sa v zápase Citizens s The Reds obaja súperi aspoň raz gólovo presadia bol úspešný, keď Liverpool dokonca dokázal na Etihad Stadium zvíťaziť 1:2 a zaslúžene sa tak mohol radovať s postupu už do semifinále aktuálnej edície Ligy majstrov UEFA.
Ja som sa tak mohol pre zmenu radovať s postupu do kola druhého... :)

V ňom si tak ako nedávno opäť zahrám tip na počet bodov Donovana Mitchella v NBA zápase medzi Utahom Jazz a Golden State Warriors.

Obrázek

Z mojej nedávnej analýzy ---
viewtopic.php?f=15&t=891&p=13210#p13188
sa v podstate nič až na súpera nemení...
Aj v tomto zápase budú mať o čo hrať oba celky, keď domáci Utah dva zápasy pred koncom základnej časti stále bojuje ešte o 3. pozíciu v Západnej konferencii a výhodne miesto pred play-off, zatiaľ čo Golden State sa vo svojom poslednom vystúpení budú chcieť víťazne naladiť pred vyraďovacími bojmi, ale hlavne podľa mňa budú chcieť Jazz oplatiť zahanbujúce prehry z ostatných dvoch vzájomných duelov, keď hlavne po tej poslednej sa coach Kerr poriadne obul do svojich zverencov...
Warriors v neposlednom rade ešte hrajú aj o výhodu domáceho ihriska ak by sa v prípadnom finále stretli s Torontom Raptors...
To sú podľa mňa dostatočné náznaky tomu aby dnes diváci vo Vivint Smart Home Arene v Salt Lake City mohli vidieť vyrovnané stretnutie, čo je akýmsi základom pri tipoch na počet bodov NBA strelcov.
Čiže tak ako proti LA Lakers tak ani v tomto zápase u Donovana Mitchella nepredpokladám nejakú menšiu minutáž a šetrenie.
Coach Snyder na nič také asi nebude mať priestor a svojmu zverencovi a najlepšiemu strelcovi tímu by mal dopriať na ihrisku kvalitnú porciu minút, čo ak bude spolu s vyrovnaným priebehom stretnutia splnené, tak potom ako vyplýva z tabuľky nižšie, tak v takýchto zápasoch Mitchell stanovenú hranicu pravidelne prekonáva.

Obrázek
 #13226  od kenpachi
 čtv 12. dub 2018 1:04:14
1.k.
Fortuna
Hokej - NHL - Winnipeg - Minnesota Víťaz 1 1.55 12.4. 01:05

Donovan Mitchell stanovenú hranicu 22.5 boda neprekonal, keď mu k tomu chýbal iba jeden jediný bodík!
Moje predpoklady o vyrovnanom zápase sa nenaplnili, keď úradujúci šampióni Golden State Warriors zápas absolútne nezvládli a až zahanbujúco ho prehrali.
Mitchell tak celú 4. štvrtinu presedel na lavičke.

Dnes som vybral úvodný zápas NHL play-off série medzi Winnipegom Jets a Minnesotou Wild.

W-M.jpg

Winnipeg napokon, vďaka skvelému finišu, obsadil v základnej časti v Západnej konferencii, ale i v celej NHL druhé miesto so ziskom 114 bodov, čo je jeho nové historické maximum. Klub pritom do play-off postúpil len druhýkrát od svojho presťahovania sa z Atlanty v roku 2011.
Jets zakončili dlhodobú fázu ročníka sériou piatich víťazstiev (jedno po predĺžení) a z posledných dvanástich súbojov vyhrali až jedenásť (päť po predĺžení alebo nájazdoch).
Ich ofenzíva je, spolu s Torontom, druhá najlepšia v súťaži, keď puk do siete súperov dopravili spolu až 277-krát.
Winnipeg je veľmi silný predovšetkým na svojom ľade, veď v bilancii domácich zápasov stojí na čele celej ligy.
Ako som už spomenul, formu si skvelo naplánoval na koniec základnej časti a verím, že v nej bude pokračovať aj v play-off.

Minnesota sa do play-off kvalifikovala už šiestykrát v rade.
V Západnej konferencii obsadila 4. priečku, keď nazbierala o 13 bodov menej ako Winnipeg. Jej sila je najmä v domácom prostredí, kde dosahuje výrazne lepšie výsledky ako vonku. Doma je druhým najúspešnejším tímom ligy (62 bodov), kdežto u súperov skončila v Západnej konferencii až deviata (39 bodov)!
V poslednom čase striedala výhry s prehrami.
"Divosi" tesne pred koncom základnej časti prišli z dôvodu zlomeniny členka o svojho najproduktívnejšieho obrancu Ryana Sutera (v tejto sezóne sa už nepredstaví), ktorý je druhým najvyťaženejším hráčom celej NHL.

Z týchto dôvodov sa v prvom zápase i celej sérii staviam na stranu Winnipegu.[/i]
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
 #13241  od kenpachi
 pát 13. dub 2018 0:35:39
2.k.

Fortuna
Hokej - NHL - Washington - Columbus Zápas / osemfinále / stav série 0:0 1 2.12 13.4. 01:35

Môj prvokolový tip bol úspešný, keď Winnipeg dokázal vo vypredanom domácom štadióne Bell MTS Place ( 15 321 divákov) zdolať v úvodnom zápase série Minnesotu 3:2.
Jets sa dostali po bezgólovej prvej tretine do vedenia v koncovke tej druhej zásluhou využitej presilovej hry v podaní Scheifeleho.
Aj keď v zápase domáci prestrieľali hostí 40 ku 20 strelám, tak sa Wild v tretej tretine dokonca dostali do vedenia vďaka dvom rýchlym gólom v jej úvode, avšak Jets dokázali bleskovo vyrovnať gólom fínskeho mladíka Laineho, aby potom následne Morrow pečatil konečné skóre zápasu na 3:2.

V druhom kole bude pokračovať NHL play-off zápasom a tentoraz som si vybral úvodný zápas série medzi Washingtonom Capitals a Columbusom Blue Jackets.

Obrázek

Dnes v noci sa stretne víťaz Metropolitnej divízie z hlavného mesta USA plný skúsených hráčov proti držiteľovi Divokej karty z Ohia.
Washington obsadil v základnej časti vo Východnej konferencii tretie miesto a na jej konci sa nachádzal vo veľmi dobrej forme.
Kapitán Capitals Alexander Ovečkin sa so 49 gólmi stal siedmykrát v kariére najlepším strelcom súťaže.
Columbus skončil na siedmej priečke a oba tímy od seba delilo osem bodov.
Klub z hlavného mesta USA mal už v minulosti veľakrát vydarenú dlhodobú fázu ročníka, no v play-off nikdy veľa vody nenamútil.
Za posledných sedemnásť sezón totiž postúpil do play-off dvanásťkrát a ani raz nedokázal prejsť cez druhé kolo ? šesťkrát skončil v prvom a šesťkrát v druhom.
Capitals dlhodobo nie sú mužstvom stavaným na vyraďovaciu časť, no cez Columbus by ešte predsa len mali prejsť.
Pre "modrokabátnikov" je to totiž iba štvrtá účasť v play-off v histórii klubu (predtým v nej boli v rokoch 2009, 2014 a 2017) a zakaždým vypadli už v úvodnom kole.

Podľa mňa to môže byť dlhá a vyrovnaná séria pričom ďalej by z nej mal ísť Washington, ktorému verím aj v úvodnom zápase.
Z tabuľky nižšie vyplýva, že Caps vykazovali na konci základnej časti lepšiu formu, a taktiež že to na domácom ľade na Blue Jackets vedia, aj preto som si dnes vybral tip na ich výhru v riadnom hracom čase v slušnom kurze.

Obrázek
 #13275  od kenpachi
 ned 15. dub 2018 20:44:12
1.k.
Fortuna
Futbal - 1.Taliansko - Lazio - AS Roma Oba tímy dajú gól Ano 1.51 15.4. 20:45

Od Washingtonu som čakal v úvodnom zápase play-off série proti Colombusu presvedčivejší výkon.
Domáci sa síce dostali do vedenia v koncovke prvej tretiny zásluhou dvoch presných zásahov v podaní Kuznecova, ktorý dokázal zužitkovať 5 minútovú presilovú hru, keď bol takto plus do konca zápasu potrestaný Anderson za škaredý zákrok na Kempného.
Hostia potom dokázali vyrovnať gólmi Wennberga a v presilovej hre Vaneka, no Caps sa v tretej tretine ešte raz dostali do vedenia, načo však Blue Jackets štyri minúty pred koncom opäť dokázali nájsť odpoveď, keď úplne zbytočný faul za bránou Colombusu predviedol Burakovsky čo následne potrestal Jones.
Zápas sa tak dostal do predĺženia, v ktorom v siedmej minúte duel rozhodol Panarin a Blue Jackets sa tak po koncentrovanom výkone ujali vedenia v sérii.

Dnes som si vybral derby zápas z talianskej Serie A medzi S.S. Lazio a AS Roma.

Obrázek

V nedeľu večer ukončí 32. kolo Serie A toto mestské derby della Capitale.
Hráči Lazia v domácej súťaži bojujú o miestenku v Lige majstrov pre budúcu sezónu a naposledy prehrali ešte na začiatku marca, a to doma proti lídrovi tabuľky z Juventusu. Zverenci 48-ročného talianskeho kouča Di Francesca z konkurenčného AS sa v lige držia na peknom 3. mieste a ťahajú sériu štyroch zápasov bez prehry.
V Lige majstrov senzačne postúpili cez FC Barcelona, keď po prehre 4:1 na Nou Campe vyhrali doma 3:0 a postúpili do semifinále Ligy majstrov.
V jesennom derby zápase zvíťazil slávnejší klub z AS doma tesne 2:1 na svojom Olympijskom štadióne pred 55-tisíc divákmi.
Domáci tréner Simone Inzaghi vypadol so svojim družstvom zo štvrťfinále Európskej ligy, keď nestačili na prekvapenie z rakúskeho Salzburgu.
V tomto zápase mu budú chýbať len dvaja zranení hráči (Talian Marchetti a Španiel Patric), hosťom bude chýbať pre svalové zranenie Argentínčan Perotti a Holanďan Karsdorp.
Družstvo Giallorossi ale malo výhodu, že svoje stretnutie odohralo o deň skôr ako Lazio a naviac nemuselo nikam cestovať.
Zvolil som si tu tip na to, že sa obaja aspoň raz gólovo presadia a potvrdia tak svoje strelecké priemery.
 #13287  od kenpachi
 úte 17. dub 2018 0:11:50
1.k.
Fortuna
Hokej - NHL - Toronto - Boston 2.tím dosiahne gólov 2.5 + 1.64 17.4. 01:05

Derby della Capitale medzi S.S. Lazio a AS Roma neprinieslo príliš veľa futbalovej kvality.
Oba rímske celky počas celého priebehu zápasu dokázali súperovu bránu priamo ohroziť len po jednej strele.
Toto meranie síl pred 55-tisícovou kulisou na Stadio Olimpico sa skončilo vzhľadom najmä na tohtosezónne gólové priemery domáceho Lazia naozaj neočakávanou bezgólovou remízou a môj tip tak bol neúspešný.

Dnes sa tak vraciam k hokeju a vybral som si tretí zápas NHL play-off série medzi Torontom Maple Leafs a Bostonom Bruins.

Obrázek

Séria medzi Bostonom a Torontom sa dnes za priaznivého stavu pre Bruins 2:0 na zápasy presúva do Kanady do Air Canada Centre.
Toronto skončilo v základnej časti vo Východnej konferencii celkovo na 4. mieste, Boston bol druhý, pričom rozdiel medzi oboma celkami bol sedem bodov.
Toronto malo spolu s Winnipegom druhú najúdernejšiu ofenzívu v lige (277 gólov), Boston skóroval len o sedemkrát menej, no ešte silnejší než v útoku je v defenzíve.
Napriek tomu to však v prvých dvoch dueloch série na ľade Bostonu v podaní domácich "medveďov" na žiadny defenzívny hokej nevyzeralo.
Boston so slovenským kapitánom Zdenom Chárom v prvom súboji triumfoval 5:1 a v druhom súpera rozstrieľal 7:3.
"Javorové listy" totálne ničí prvý bostonský útok, trio Pastrňák, Bergeron, Marchand dosiahlo vo dvoch zápasoch série spolu až 20 bodov.
Ešte stále len 21-ročný rodák z Havířova David Pastrňák si pripísal spolu 4 góly a 6 asistencií.
V druhom súboji pri víťazstve svojho tímu 7:3 sa zapísal do histórie troma gólmi a troma asistenciami.
Stal sa tak len 19-tym a vôbec najmladším hráčom v histórii NHL, ktorý zaznamenal v jednom zápase play-off šesť bodov.
Do zostavy Bruins sa vracia center Riley Nash, ktorý absentoval kvôli zraneniu ucha v posledných 7 stretnutiach.
Tommy Wingels, ktorý nenastúpil do druhého zápasu po škaredom zákroku Nazema Kadriho v otváracom súboji série, je podľa trénera Bruins Brucea Cassidyho dostatočne zdravý, ale do boja nezasiahne ani v dnešnom meraní síl.
Trénerovi Toronta Mikeovi Babcockovi bude aj v tomto meraní síl (pre suspendáciu sa nepredstavil ani v druhom) chýbať jeden z jeho najlepších útočníkov Nazem Kadri za spomínaný zákrok na Wingelsa.
Kvôli zraneniu v dolnej časti tela sa dnes na ľade neobjaví ani Leo Komarov.

Maple Leafs sú doma silnejšie ako vonku, no aj napriek tomu to podľa mňa pri súčasnom vývoji série a formách oboch tímov dnes vyzerá skôr mierne ich neprospech.
Čo sa týka výsledku, tak aj v treťom dueli série by som asi volil tip s víťazstvom Bruins, no vybral som si tu radšej tip na to, že sa "medveďe" po tom čo predviedli v ofenzíve v prvých dvoch stretnutiach presadia dnes aspoň 3-krát, a to aj vzhľadom na to, že sa do brány domácich opäť postaví doteraz nie príliš istý Dán Frederik Andersen, ktorého play-off štatistiky sú v hneď prvej tabuľke nižšie.

Obrázek

Obrázek
 #13296  od kenpachi
 stř 18. dub 2018 18:29:18
1.k.
Fortuna
Hokej - KHL - CSKA M. - Kazaň Zápas / finále / stav série 0:2 / 1 1.71 18.4. 18:30

Boston sa v Air Canada Centre presadil len dvakrát, keď sa už hlavne po prvých dvoch nevydarených zápasoch chytil gólman Maple Leafs Frederik Andersen, ktorý napríklad predviedol aj takýyto neuveriteľný zákrok, aj vdaka ktorému bol môj tip neúspešný. :)

https://www.youtube.com/watch?v=bx3e8A7Fq4I

Dnes som si vybral tip z finále KHL medzi CSKA Moskva a Ak Bars Kazaň.

Obrázek

CSKA bol v základnej časti celkovo druhým najlepším mužstvom, pričom sa môže tradične pochváliť najnepriestupnejšou defenzívou v súťaži.
"Červeno-modrá armáda" je už niekoľko sezón známa svojou prepracovanou defenzívnou hrou a značne silná je predovšetkým v tom, ako do víťazného konca dokáže veľmi často doviesť aj vyrovnané stretnutia.
V play-off najprv vyradila moskovského rivala Spartak 4:0 na zápasy, fínsky Jokerit Helsinki po náročnom boji 4:2 a napokon si vo finále Západnej konferencie prekvapivo poradila s najväčším favoritom a obhajcom titulu Petrohradom 4:2.
Káder Moskovčanov je nesmierne kvalitný na všetkých postoch a figuruje v ňom obrovské množstvo ruských reprezentantov. V bráne sa striedajú dvaja vysokokvalitní a spoľahlivý gólmani Iľja Sorokin a Lars Johansson.

Kazaň obsadila v základnej časti vo Východnej konferencii prvé miesto, pričom nazbierala až o 24 bodov menej ako CSKA.
Aj napriek tomu, ale začínala finálovú sériu v domácom prostredí, a to vďaka spomínanej prvej priečke vo svojej konferencii (CSKA bol na Západe druhý).
"Snežné leopardy" predchádzali cez play-off pomerne ľahko a rýchlo ? Chabarovsk i Magnitogorsk vyradili 4:1 na zápasy a Čeľabinsk v konferenčnom finále dokonca 4:0. Suverénne najproduktívnejším hráčom tímu je útočník Justin Azevedo, ktorý v 16 súbojoch play-off nazbieral 22 bodov za 8 gólov a 14 asistencií.

Najslávnejší a historicky najúspešnejší ruský klub CSKA Moskva Gagarinov pohár ešte nikdy nezískal, pričom najbližšie k nemu bol v roku 2016, kedy v sedemzápasovej finálovej sérii nestačil na Magnitogorsk.
Kazaň ovládla premiérové dva ročníky KHL 2008/09 a 2009/10 a vo finále sa predstavila ešte aj sezóne 2014/15, avšak vtedy v ňom ťahala za kratší koniec.
Odborníci Kazani nedávali vo finále veľké šance, prvé dve dejstvá série ale zvládla víťazne, keď triumfovala po zhodných výsledkoch 2:1.
Favorizovaného súpera poriadne trápi a CSKA dnes neostáva nič iné ako zvíťaziť.
Ja v tejto sérii, aj napriek doterajšiemu vývoju, stále verím, že z vytúženého Gagarinovho pohára sa napokon budú radovať hráči CSKA.
Zvolil som si tu tip na to víťazstvo domácich, ktorý dnes podľa mňa ukážu, že výkony zo základnej časti, alebo vyradenie skvelého Petrohradu neboli len nejakou náhodou.
 #13314  od kenpachi
 pát 20. dub 2018 13:51:41
1.k.
Fortuna
Hokej - Euro Ice Hockey Challenge - Slovensko - Lotyšsko Zápas 1 1.70 20.4. 17:00

CSKA Moskva síce zdolala Ak Bars Kazaň, ale bolo to až po predĺžení, keď v jeho 13. minúte stanovil konečné skóre zápasu na 3:2 svojim druhým presným zásahom v stretnutí Kirill Petrov.
CSKA nepomohla zápas rozhodnúť už v riadnej hracej dobe ani viac ako dvojnásobná strelecká prevaha, keď svojho súpera po 60 minútach prestrieľala 32 ku 14!

Dnes som si vybral zápas z Euro Hockey Challenge medzi Slovenskom a Lotyšskom.

Obrázek

Hokejisti Slovenska si po dvoch jasných prehrách vo Švédsku napravili minulý týždeň chuť dvoma víťazstvami na ľade Nemecka ? 2:1 po nájazdoch a 4:1.
Zostávajúce štyri duely Euro Hockey ChallengeSlováci absolvujú v domácom prostredí.
Dnes v Michalovciach a zajtra v Poprade si zmerajú sily s Lotyšskom.
Na Zemplíne je o zápas veľký záujem.
Historicky prvý michalovský reprezentačný duel bude vypredaný (4 000 miest), keď sa lístky predali za necelých 24 hodín.
Lotyši v doterajších štyroch vystúpeniach v Euro Hockey Challenge nezískali ani bod a strelili spolu iba štyri góly.
Najprv dvakrát prehrali v Nórsku výsledkami 2:3, 2:6 a následne doma nestačili na Fínov 0:3 a 0:5.
Pred konfrontáciami s pobaltským súperom opustili slovenský káder obrancovia Martin Gernát, Richard Stehlík a útočník Tomáš Mikúš, ktorých nahradili skúsení a vysokokvalitní obrancovia Dominik Graňák a Andrej Sekera (jeho štart je kvôli zdravotnému stavu otázny) i útočník Matúš Sukeľ.
Lotyši pricestujú na Slovensko bez viacerých opôr (napríklad Džerinš a Cibulskis).
V kádri majú tradične množstvo hráčov z klubu KHL Dinama Riga (konkrétne ide o troch obrancov a deviatich útočníkov).
V ich nominácii figuruje aj obranca Arturs Salija, ktorý si v tejto sezóne obliekal dres Nových Zámkov v najvyššej slovenskej súťaži.
Zo zámoria im prišli štyria hráči, dvaja pôsobia v AHL a dvaja v juniorských súťažiach.
Z predchádzajúcich šiestich vzájomných stretnutí vyhrali Slováci iba jediný (na Slovakia Cupe 2014) a až v piatich ťahali za kratší koniec (jednom po nájazdoch) ? z toho dvakrát na majstrovstvách sveta (2013, 2017).
Dnes ale verím, že pri výhode domáceho prostredia by si naši tentokrát s Lotyšmi mali poradiť, a to aj vzhľadom na aktuálnu formu zverencov Craiga Ramsayho oproti tej lotyšskej, ktorá aktuálne činí až 8 prehier za sebou.
Zvolil som si tu tip na víťazstvo Slovákov v riadnom hracom čase.

Obrázek
 #13328  od kenpachi
 sob 21. dub 2018 21:01:40
2.k.

Fortuna
Hokej - NHL - Washington - Columbus Zápas / osemfinále / stav série 2:2 1 1.93 21.4. 21:05

Slováci potvrdili lepšiu formu a nevýrazných Lotyšov zdolali v Michalovciach pohodlne 4:1.
Môj tip tak bol úspešný a dnes sa tak môžem pozrieť do ďalšieho kola...

V druhom kole budem pokračovať hokejom a bude to NHL play-off zápas zo série medzi Washingtonom Capitals a Columbusom Blue Jackets.

Obrázek

V One Capital Arena sa dnes v príjemnom stredoeurópskom čase stretnú v 5. zápase série víťaz Metropolitnej divízie z hlavného mesta USA a držiteľ Divokej karty z Ohia.
Od tejto série som očakával dlhý a vyrovnaný boj, čo sa zatiaľ aj deje.
Washingtonu sa v play-off dlhodobo nedarí podľa predstáv.
V predchádzajúcich sedemnástich sezónach postúpil do "vyraďovačky" dvanásťkrát a ani raz neprešiel ďalej ako do druhého kola ? šesťkrát sa jeho cesta skončila v prvom a šesťkrát v druhom.
V ostatných troch ročníkoch nestačil na v poradí druhého súpera.
Columbus sa v play-off neobjavuje často, aj preto od začiatku dávam mierne vyššie šance na postup hráčom Capitals.
Pre "modrokabátnikov" je to totiž iba štvrtá účasť v play-off v histórii klubu (predtým v nej boli v rokoch 2009, 2014 a 2017) a zakaždým vypadli už v úvodnom kole.
Prvé tri stretnutia série sa predlžovali, pričom prvé dve dotiahol do víťazného konca vo Washingtone Columbus, v treťom vyhral Washington v Columbuse a rovnako bol úspešný aj vo štvrtom, avšak už v riadnom hracom čase.
V prvých štyroch súbojoch série sa tak stal víťazom tím, ktorý hral u súpera, čo sa v NHL stalo piatykrát od roku 2011.
Washington zvládol štvrtý duel na ľade Columbusu výsledkom 4:1, pričom prvý útok Capitals v zložení Alex Ovečkin ? Jevgenij Kuznecov ? Tom Wilson nazbieral sedem bodov.
Kuznecov získal tri body za gól a dve asistencie, Ovečkin s Wilsonom mali zhodne po góle a prihrávke.
Súhlasím so slovami trénera klubu z hlavného mesta USA Barryho Trotza: ?Nasledujúci zápas bude kľúčový. Kto zvíťazí, získa veľkú výhodu.?
Myslím si, že spokojnejší bude dnes napokon jeho tím, a to už po riadnom hracom čase.

Obrázek
 #13336  od kenpachi
 ned 22. dub 2018 20:44:15
1.k.
Fortuna
Futbal - 1.Taliansko - Juventus - Napoli Oba tímy dajú gól Ano 1.94 22.4. 20:45

Tento zápas môžeme s pokojným svedomím označiť za zápas roka v Serii A.
Po minulom víkende, v ktorom Neapol remizoval na ihrisku AC Miláno 0:0 sa zdalo, že o titule futbalového majstra je v Taliansku už definitívne rozhodnuté.
Lenže, v stredu líder tabuľky Juventus zakopol na pôde FC Crotone (1:1) a keďže ?partenopei? zvládli náročný súboj s Udine (4:2), hoci v ňom dvakrát prehrávali, bodový rozdiel medzi Juve a SSC sa na čele tabuľky zmrštil na štyri body.
Marek Hamšík má teda po viacerých historických míľnikoch, ktoré v tejto sezóne dosiahol, stále šancu stať sa kapitánom majstrovského tímu.
Na to ale musia Neapolčania na Juventus Stadium v Turíne zvíťaziť a zároveň sa spoliehať na to, že ?stará dáma? v ďalšom období príde o svoj následný jednobodový náskok.
Treba však povedať, že Juventusu sa v súbojoch s Neapolom v ostatných dvoch sezónach darilo oveľa lepšie.
V úvode decembra minulého roka vyhral obhajca na Štadióne sv. Pavla v Neapole 1:0 vďaka presnému zásahu Gonzala Higuaína, ktorý si v minulosti obliekal dres SSC.
Juve ovládol tri z ostatných piatich vzájomných konfrontácií, v jednej sa zrodila remíza a raz triumfoval Neapol.
Zverencom Massimiliana Allegriho hrá do karát domáce prostredie i skutočnosť, že im pokojne stačí aj neprehrať.
Zvolil som si tu tip, že sa obaja minimálne raz gólovo presadia.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10