BBOOTS

Fórum pro různé soutěže a tipovačky portálu Bet-Arena.cz
 #12747  od kenpachi
 stř 07. bře 2018 0:56:27
1.k. :svaly:
2.k. :svaly:
3.k.

Fortuna
Hokej - NHL - Tampa Bay - Florida Počet gólov (60 min.) 5.5 + 1.70 7.3. 01:35
Hokej - NHL - Nashville - Dallas Zápas 10 1.32 7.3. 02:05

https://www.ifortuna.sk/sk/stavkovanie/ ... &kind=MAIN

Aj môj druhokolový tip bol úspešný, keď si Nové Zámky pripísali dôležité víťazstvo v boji o play-off po tom čo si poradili na domácom ľade s Popradom tesne 2:1.
Po tomto víťazstve sa posunuli na 8. miesto v tabuľke o bod pred Liptovský Mikuláš, ktorý svoj dnešný zápas so Zvolenom tak ako som v analýze predpokladal nezvládol.
Poďme teda do kola tretieho...

V ňom si zahrám 2 súboje z NHL...
Prvý bude medzi Tampou Bay Lightning a Floridou Panthers.

Obrázek

Tampa Bay stojí na čele celej NHL.
Ide o ofenzívne ladené mužstvo, ktoré vzhľadom na svoje postavenie dostalo dosť gólov (182), čo ho ale príliš mrzieť nemusí, keďže jeho útok je s 240 strelenými gólmi najúdernejší v lige.
V jeho vystúpeniach padá väčšinou veľký počet gólov – v ostatných ôsmich sa v riadnom hracom čase zrodilo menej ako šesť presných zásahov iba raz.
"Blesky" z predchádzajúcich siedmich duelov šesť vyhrali (štyri po predĺžení alebo nájazdoch) a za kratší koniec ťahali len v jednom prípade po predĺžení.
Zaujímavé je, že ich posledných päť zápasov sa predlžovalo.

Florida vyhrala šesť súbojov v rade (jeden po predĺžení) – všetky v domácom prostredí, čo je jej najúspešnejšia séria v sezóne.
Navyše z predchádzajúcich šestnástich stretnutí vyhrala až trinásť (dvanásť v riadnom hracom čase).
Výborné výsledky ju z nelichotivých priečok posunuli na deviate miesto Východu, pričom oproti svojim konkurentom má ešte niekoľko zápasov k dobru.

Obaja floridskí rivali sa v tomto ročníku spolu stretli už trikrát – Tampa postupne doma vyhrala 5:3, vonku prehrala 4:5 a triumfovala 8:5.
Oba tímy majú dobrú formu, predpokladám preto vyrovnaný duel s väčším počtom gólov, čomu nasvedčujú aj ich posledné vzájomné zápasy ako aj ich tohtosezónne gólové priemery.

Môj druhý zápas z NHL je medzi Nashvillom Predators a Dallasom Stars.

Obrázek

Nashville sa nachádza vo výbornej forme.
Aktuálne ťahá sériu ôsmich triumfov (predchádzajúce dva po predĺžení), zároveň z posledných sedemnástich duelov vyhral až trinásť a nebodoval len v dvoch.
Výborne funguje aj jeho ofenzíva, no jeho najväčšou zbraňou je defenzíva, ktorá inkasovala tretí najmenší počet gólov spomedzi všetkých mužstiev.
Výborná forma "predátorov" vyniesla už na čelo Západnej konferencie a v celej lige im patrí druhé miesto o bod za Tampou Bay, pričom majú ešte jeden zápas k dobru.

Dallas bojuje o postup do play-off a v doterajšom priebehu ročníka nazbieral o 14 bodov menej ako jeho súper.
Momentálne sa nachádza na 5. mieste Západnej konferencie.
V poslednom čase strieda výhry s prehrami.
Doma dosahuje lepšie výsledky ako vonku.

Oba celky sa v tejto sezóne stretli už trikrát – Nashville doma zvíťazil 4:1, vonku 5:2 a prehral 3:4 po nájazdoch.
Zvolil som si tu neprehu vo výbornej fazóne hrajúceho Nashvillu.
 #12765  od kenpachi
 čtv 08. bře 2018 0:59:22
3.k. :svaly:
4.k.

Fortuna
Basketbal - NBA - Indiana - Utah Zápas 1 2.11 8.3. 01:00

Tak začiatok marcového Sázkařa měsíce je zatiaľ pre mňa naozaj podarený, keď aj môj tretí tip bol
úspešný. Oba NHL tipy vyšli vcelku s prehľadom, keď v zápase Tampy Bay Lightning s Floridou Panthers padlo v základnej hracej dobe až 8 gólov a Nashville Predators si pred domácimi fanúšikmi poradili s Dallasom Stars 2:0.
Nič mi tak nebráni na postup do kola štvrtého...

V ňom si zahrám basketbalovú NBA a zápas medzi Indianou Pacers a Utahom Jazz.

Dva tímy z opačných konferencií a momentálne na rôznych trajektóriách v boji o play-off sa dnes stretávajú v Indiane, keď do playoff smerujúci domáci Pacers, hosťujú Utah Jazz, ktorí bojujú o posledné 8. postupové miesto pre play-off na Západe.

Pacers majú v tejto sezóne bilanciu 37-27 a v súčasnosti okupujú 4. miesto na Východe.
Atuálne majú tri po sebe nasledujúce víťazstvá, keď si vo svojom poslednom zápase doma poradili s Bucks 92:89.
V bodovaní sú vedení Victorom Oladipom s 24 ppg, ku ktorým pridáva aj 5,4 doskokov a 4,2 asistencií na zápas.
Nasleduje Chorvát Bojan Bogdanovic s 14,3 ppg, zatiaľ čo Miles Turner pridáva 13,2 ppg a 6,9 doskokov na zápas.

Jazz v doterajšom priebehu sezóny zaknihovali 34 víťazstiev a 30 prehier a momentálne sedia na 10. mieste v Západnej konferencii.
Aj oni ťahajú momentálne trojzápasovú víťaznú šnúru, keď vo svojom poslednomn zápase vyhrali doma proti trápiacim sa Magic 94-80.
V bodovaní ich tiahne nováčik a aktuálny smečiarsky šampión Donovan Mitchell s 19,8 ppg, zatiaľ čo Francúz Rudy Gobert pridáva 13,3 ppg a 10,4 doskokov na jeden záps, a nasleduje ich nedávna posila z Clevelandu Jae Crowder s 12,3 ppg a 3,8 doskokmi.

V poslednom vzájomnom stretnutí, ktoré sa hralo na začiatku tejto sezóny Pacers dokázali zdolalať Utah na jeho palubovke 94-109.

V tejto sezóne má Indiana pred domácim publikom solídnu bilanciu 22-11, zatiaľ čo Jazz to majú u súperov 13-19.

Pri oboch družstvách v poslednej dobe hrajúcich na takmer rovnakej úrovni, bude dnes podľa mňa hlavným faktorom výhoda domáceho prostredia, preto volím víťazstvo Pacers v pre mňa akceptovateľnom kurze, ktorý mi navyše presne sedí do 4. kola.
 #12798  od kenpachi
 pát 09. bře 2018 20:44:31
1.k.
Fortuna
Futbal - 1.Taliansko - AS Roma - AC Torino Zápas 1 1.57 9.3. 20:45

Tak môj predchádzajúci štvrtokolový tip už bol neúspešný, takže je čas na odštartovanie novej a snáď aj o niečo úspešnejšej série.
Prvý nezdar v tomto mesiaci sa zrodil v NBA zápase Indiany s Utahom, keď domáci Pacers nezvládli prvú ani úvod štvrtej štvrtiny a Jazz sa preto zaslúžene radovali s cenného víťazstva v boji o play-off.

Dnes som si vybral zápas z talianskej Serie A medzi AS Rím a FC Turín.

Obrázek

Na Olympijskom štadióne v Ríme dnes predstavia hráči FC Turín.
Rimania sú v tabuľke talianskej najvyššej súťaže na 3. priečke, na druhý Juventus strácajú 15 bodov.
Zverencom Eusebia Di Francesca v nedávnej dobe začala haprovať defenzíva.
V posledných piatich zápasoch si neudržali čisté konto. V závere februára podľahli doma futbalistom AC Miláno 0:2, lenže to ich nakoplo k úspechu na ihrisku lídra tabuľky z Neapola 4:2.
Domáci nastúpia bez 13-gólového Edina Džeka, ktorý zápas vynechá pre žlté karty.
Mimo hru sú tiež zranení Gregoire Defrel a Rick Karsdorp.

Kormidelník hostí Walter Mazzarri nemá v porovnaní s AS Rím v kádri takú výraznú kvalitu. Turínčania zbytočne postrácali veľa bodov pri nerozhodných výsledkoch.
V minulej sezóne sa vo vzájomných stretnutiach darilo domácim mužstvám, AS vyhral v Ríme 4:1, v Turíne ale prehral 1:3.
V tejto sezóne sa po zásahu Kolarova a najtesnejšom víťazstve 1:0 v "meste automobilov" radovali z triumfu "giallorossi".
Futbalisti FC si však sklamanie vynahradili v osemfinále Talianskeho pohára, keď vyhrali nad "vlkmi" 2:1 aj vďaka tomu, že Riman Džeko nepremenil pokutový kop.
Hostia sa budú musieť zaobísť bez štvorice zadákov Kevina Bonifaziho, Nicolása Burdissa, Cristiana Molinara a Lyanca, čo by mohlo ešte viac prehĺbiť ich problémy s defenzívou.

Pri pohľade na formu FC Turín aj na kvalitu jeho nedávnych súperov očakávam víťazstvo domáceho celku.
 #12810  od kenpachi
 sob 10. bře 2018 13:33:50
2.k.

Fortuna
Futbal - Fortuna liga - Michalovce - Prešov Zápas 1 1.70 10.3. 14:00

Po prvom marcovom nezdare včera prišiel opäť úspešný tip, keď si AS Rím na Stadio Olimpico poradil s FC Turín troma strelenými gólmi v druhom polčase 3:0.
V zápase sa prejavila jeho väčšia hráčska kvalita, mal v ňom prevahu, kontroloval jeho priebeh a zaslúžene si pripísal všetky tri body.

Do druhého kola som si vybral zápas z Fortuna ligy v skupine o 7. až 12. miesto medzi Michalovcami a Prešovom.

Obrázek

Michalovce (9.) majú na svojom konte 24 bodov (6-6-10) a to znamená, že na Nitru (7.) strácajú šesť bodov a na druhej strane majú náskok desať bodov pred Senicou (11.) resp. Prešovom (12.).
Pri pohľade na skóre Prešova 13:44 znie až neuveriteľne, že je v súťaži celok, od ktorého v tejto sezóne neinkasoval a naopak dokázal v zápasoch skórovať.
Áno, hovoríme o Michalovciach.
Tie prehrali obe východoslovenské derby v tomto ročníku zhodne 0:1.
Netreba vari pripomínať, ako sú na Zemplíne nabudení, aby túto nepriaznivú bilanciu so Šarišanmi zmenili.
Michalovčania už na jar zaknihovali na domácom trávniku dva výsledky, ktorými zaskočili favoritov, keď remizovali so Slovanom 1:1 a zdolali Žilinu 1:0, keď o troch bodoch rozhodol v 87. minúte obranca Carrillo svojim prvým gólom vo Fortuna lige.
Prešov (12.) veľmi dobre začal základnú časť, ale napokon skončil na poslednom mieste, s rovnakým počtom bodov ako má Senica (14).
V jarnej časti najprv podľahol v Poprade vonku slabej Podbrezovej (10.). Potom Tatran prehral v Trenčíne (5.) 0:2, keď až do 75. minúty držal bezgólový stav. Napokon privítal Ružomberok (6.) a Prešovčania sa dočkali aspoň prvého jarného bodu pri bezgólovej remíze, no ani ten im nestačil na to, aby nespadli na samé dno tabuľky.
Na domácej strane budú chýbať trénerovi traja zranení hráči – k Šostákovi a K. Kolesárovi sa pridal aj Šimčák.
Zmeny oproti minulému zápasu bude musieť urobiť aj hosťujúci kouč, pretože sa mu zranil Kačala a pre karty nemôže hrať Streňo.

Tentoraz budú domáci favoritom v zápase proti súperovi, ktorý v lige neskóroval už šesť zápasov, konkrétne 633 minút!
Volím tu preto ich víťazstvo.
 #12825  od kenpachi
 ned 11. bře 2018 20:13:37
1.k.
Fortuna
Futbal - 1.Španielsko - Bilbao - Leganes 1.gól 1 1.65 11.3. 20:45

Michalovce hoci v zápase s Prešovom mali hernú prevahu, tak šance, ktoré z nej vyplynuli nedokázali zužitkovať.
Východoslovenské derby sa tak skončilo bezgólovou remízou, čo pre mňa znamená návrat do kola prvého.

V ňom si zahrám španielsku La Ligu a konkrétne zápas Athletic Bilbao - CD Leganes.

Obrázek

Na Estadio San Mamés si dnes zmerajú sily tabuľkoví susedia, ktorých delí od seba iba jediný bod.
Ten hovorí v prospech hostí.
Dôležitejším faktorom v tomto stretnutí však bude domáce prostredie.
A to dáva výhodu Bilbau.
Athletic vie doma potrápiť akéhokoľvek súpera.
Pred vlastnými fanúšikmi neprehral od konca októbra osem zápasov po sebe.
Počas tejto série čelil aj Realu Madrid, Valencii či Villarrealu.
Presne opačne je na tom Leganes s bilanciou u súperov.
Vonku nevyhral od polovice októbra, jeho čierna séria na trávnikoch súpera už trvá desať zápasov.
Zvolil som si tu, že sa domáci gólovo presadia ako prví.
 #12835  od kenpachi
 pon 12. bře 2018 20:29:36
2.k.

Fortuna
Futbal - 1.Nemecko - Bremen - 1.FC Köln Zápas 1 1.88 12.3. 20:30

Tip z La ligy bol úspešný, keď sa Athletic Bilbao dokázalo presadiť ako prvé.
Skóre otváral v 10. minúte Garcia, ktorý potom ešte zvyšoval náskok domácich v 17. minúte. CD Leganes sa gólovo nedokázalo presadiť a zápas tak skončil 2:0 v prospech domácich.

Do druhého kola som si vybral nemeckú Bundesligu a súboj medzi Werder Bremen - 1.FC Köln.

Brémy na konci októbra prebral Florian Kohfeldt (má bilanciu 6-4-5) a posunuli sa do o niečo pokojnejších vôd tabuľky.
Doma prišla prvá výhra až v druhej polovici novembra a priaznivá bilancia sa odvtedy natiahla na sedem duelov (4-3-0).
Zranení sú Zhang a Bargfrede, český legionár Gebre Selassie bol chorý a jeho štart je neistý.

Kolín má v najvyššej súťaži za sebou katastrofálnu jeseň a nachádza sa na poslednom mieste v tabuľke.
Hra bola slabá, šestnásť kôl za sebou naplno nebodoval a vyhral až v poslednom vystúpení. V zložitej situácii skončil Peter Stöger, torý aktuálne pôsobí na lavičke Dortmundu.
Jeho nástupca Stefan Ruthenbeck priniesol určité zlepšenie, ale zrejme bude neskoro. Bodová strata je pomerne veľká.
Kolín na jeseň nevyhral vonku ani jeden duel, v tomto roku už dva.
Zranení sú M. Risse, Risa a Heintz, otázny je Claudio Pizarro.

Kolín si túto sezónu vonku pripísal iba osem bodov a Brémam sa doma v poslednom období darí.
Ja im preto v tomto zápse budem veriť, že "slabých" hostí dokážu dnes vo Weserstadion poraziť.
 #12838  od kenpachi
 úte 13. bře 2018 0:04:13
3.k.

Fortuna
Hokej - NHL - Philadelphia - Vegas Víťaz 1 1.88 13.3. 00:05
Basketbal - NBA - Oklahoma - Sacramento Zápas 1 1.11 13.3. 01:00

Brémy svoj zápas s chabým Kolínom zvládli, keď ho dokázali pred domácim publikom zdolať pohodlne 3:1.

Do tretieho kola som si vybral zápas z NHL medzi Philadelphiou Flyers a Vegas Golden Knights.

Obrázek

Súboj Flyers s Golden Knights bude stretom dvoch tímov, ktoré mieria do play-off.
Zatiaľ čo domáci letci sú s 81 bodmi vo Východnej konferencii na šiestom mieste s náskokom šiestich bodov na deviatu Floridu, nováčik z Vegas je vďaka 93 bodom druhým najlepším tímom Západnej konferencie a v play-off má prakticky isté.
Philadelphia podáva doma striedavé výkony.
Z 34 zápasov vyhrala v riadnom hracom čase len 14, celkovo získali pred vlastnými fanúšikmi 40 bodov.
Pre porovnanie, Vegas sú na tom vonku lepšie.
Z 35 zápasov získali bodov 43.
Z posledných piatich duelov vydolovali hráči z mesta hriechu sedem bodov.
Vyhrali v Buffale, Detroite, New Jersey, bod získali v Los Angeles, prehrali v Columbuse. Philadelphia má zo spomenutého obdobia bodov šesť.
Uspela s Montrealom, Columbusom a Winnipegom, nestačila na Carolinu a Pittsburgh.
Oba tímy disponujú takmer kompletným kádrom.
Letcom chýbajú brankári Elliott a Neuvirth, ktorých však dobre nahrádza Petr Mrázek, ktorý prišiel do mesta Rockyho z Detroitu.
Vegas bude chýbať dlhodobo zranení obranca Sbisa a útočník Clarkson.
V tomto zápase verím domácemu tímu.

A na doplnenie kurzu som pridal ešte aj "jasný" zápas z NBA kedy solídne hrajúca Oklahoma City Thunder hostí chabé Sacramento Kings.
Pre domáci tím by Kings nemali byť žiaden problém.
 #12880  od kenpachi
 čtv 15. bře 2018 23:14:35
1.k.
Fortuna
Futbal - Brazília-pohár - Vitória BA - Bragantino SP Zápas 1 1.50 15.3. 23:15

Tak Oklahoma podľa predpokladov pred domácim publikom v Chesapeake Energy Aréne Sacramento zdolala 106 : 101, no Philadelphia už takú radosť svojim fanúšikom doma vo Wells Fargo Center neurobila, keď podľahla Vegas 2:3.

Dnes už vzhľadom na časovú tieseň a toho mála dostupných zápasov, analýza nebude...
Vybral som si zápas z Brazílskeho pohára medzi Vitória BA - Bragantino SP.
Volím výhru domácich len na základe kurzu, ktorý mi bude postačovať do prvého kola...
Tak snáď sa zazelená. :)
 #12882  od kenpachi
 pát 16. bře 2018 2:36:36
2.k.
Fortuna
Hokej - NHL - Arizona - Nashville Zápas 2 2.02 16.3. 03:05

Narýchlo vybraný tip z Copa do Brasil bol úspešný, keď Vitória BA dokázala poraziť Bragantino SP hetrikom Neiltona 3:0.
Nebudem na nič čakať a hneď sa aj pozriem do kola druhého...

V ňom si zahrám NHL a bude to zápas Arizona Coyotes - Nashville Predators.

Obrázek

Arizona bola ešte donedávna na dne celej NHL, keď v prvej trištvrte sezóny prehrávala jeden zápas za druhým.
Od polovice februára sa však jej výsledky zlepšili, keď z posledných šestnástich duelov vyhrala jedenásť (deväť v riadnom hracom čase) a bodovo naprázdno odišla len z troch.
No ani to jej nestačilo aby sa odpútala od samého dna Západnej konferencie.
Celkovo má po 69 súbojoch na konte 23 víťazstiev.
Jej najväčším problémom je slabá gólová efektivita.
"Kojoti" majú druhý najmladší tím v lige, v ich kádri sa nachádza niekoľko dobrých talentov a v budúcnosti by sa tak mali posúvať vyššie.

Nashville naopak figuruje na samom čele Západnej konferencie.
Jeho najväčšou zbraňou je defenzíva, veď mužstvo inkasovalo najmenší počet gólov v súťaži.
"Predátori" sa tešia z výbornej formy, keď v predchádzajúcich dvanástich zápasoch dosiahli až jedenásť víťazstiev (dve po predĺžení) a jednu prehru po nájazdoch.
Obe tohtosezónne merania síl sa predlžovali (Nashville vonku prehral 2:3 po predĺžení, doma vyhral 3:2 po nájazdoch).

Aj napriek zlepšeným výkonom Arizony sa v tomto zápase prikláňam na stranu momentálneho lídra celej NHL.
Očakávam víťazstvo hostí a menší počet presných zásahov.
 #12897  od kenpachi
 sob 17. bře 2018 0:04:20
3.k.

Fortuna
Hokej - NHL - Washington - NY Islanders Zápas 1 1.80 17.3. 00:05
Basketbal - NBA - Toronto - Dallas Zápas 1 1.14 17.3. 00:30

Druhokolový tip z NHL na súboj posledného s prvým zo Západnej konferencie bol nakoniec úspešný, keď Nashville dvoma gólmi v záverečnej tretine otočil zápas proti Arizone vo svoj prospech.
Ako som predpokladal, tak v zápase nepadlo príliš veľa gólov.
Po záverečnom hvizde rozhodcu svietil v phoenixskej Gila River Aréne na ukazovateli skóre stav 2:3.

V kole treťom si opäť zahrám NHL a pridám k nemu aj zápas z NBA.

Obrázek

Obrázek

V súboji Washington Capitals - NY Islanders pôjde o druhý duel v priebehu 24 hodín.
Hokejisti Capitals vyhrali v New Yorku vysoko 7:3, keď uspeli vo všetkých tretinách.
A hoci strelili v sezóne najvyšší počet gólov, o ani jeden z nich sa nepostaral najlepší strelec ligy Alexander Ovečkin, ktorý by sa tak mohol presadiť dnes, keďže proti Isles skóruje v 75 percentách zápasov, na ktoré proti tomuto súperovi nastúpil.
Washington bude motivovať k výhre mnoho dôvodov.
Nielen predĺženie trojzápasovej víťaznej série, ale najmä skutočnosť, že ziskom dvoch bodov by odskočili na čele Metropolitnej divízie od Pittsburghu.
Aktuálne majú Caps aj Pens zhodne 87 bodov.
Islanders sú vo Východnej konferencii na 12. mieste, na play-off strácajú jedenásť bodov, na 90 percent sa tak vo vyraďovacej fáze sezóny nepredstavia.
Môže za to viacero faktorov.
Hrôzostrašná defenzíva Isles, ktorí inkasovali 252 gólov. Pre porovnanie, Caps 205.
Okrem toho aj slabučká forma z posledných týždňov, keď prehrali z posledných desiatich zápasov deväť.
Washington je doma veľmi silný.
Z 35 zápasov vyhral 18 v riadnom hracom čase, ďalších 6 po extra čase.
S 50 bodmi je len štyri za najlepším tímom na domácom ľade Bostonom.
Verím, že Islanders by mal zdolať aj v odvete.

Obrázek

A na doplnenie kurzu som pridal ešte aj "jasný" zápas z NBA kedy vynikajúco hrajúce Toronto Raptors, ktoré je momentálne na čele Východnej konferencie hostí nevýrazný Dallas Mavericks.
Pre domáci tím by Mavs nemali byť žiaden problém.
 #12920  od kenpachi
 ned 18. bře 2018 20:58:48
1.k.
Fortuna
Futbal - 1.Francúzsko - Marseille - Lyon Oba tímy dajú gól Ano 1.65 18.3. 21:00

Tak ako to už býva, tak ten "jasný" zápas z minulého kola nevyšiel, takže návrat do kola prvého...

Vybral som si francúzsku Ligue 1 a zápas Marseille - Lyon.

Olympique Marseille sa s 59 bodmi nachádza na 3. priečke tabuľky francúzskej Ligue 1.
Pred štvrtým Lyonom má päťbodový náskok.
Oba celky majú paradoxne po 29-tich kolách totožné skóre 59:34.
Domáci v tejto sezóne zaznamenali štyri prehry.
Prvé dve prišli na prelome augusta a septembra minulého roka, potom nasledovala 12-zápasová séria s bodovými ziskami a následne duel v Lyone, kde hráči z juhofrancúzskeho prístavného mesta nestačili práve na Olympique (0:2).
Potom až po ôsmich kolách bez prehry nestačili na hráčov PSG (0:3).
Lyon má na konte o jednu prehru viac.
Naposledy uspel doma s Caenom (1:0), toto víťazstvo prišlo po troch remízach v rade. Marseille skóroval v každom domácom zápase, dokonca v ostatných 11-tich na Stade Vélodrome neprehral.
Lyonu sa zasa podarilo streliť aspoň jeden gól v každom z ostatných 12-tich duelov.
Pôjde o vyrovnané stretnutie, v ktorom by podľa mňa mali góly padnúť na oboch stranách.
 #12930  od kenpachi
 pon 19. bře 2018 17:29:35
2.k.

Fortuna
Hokej - KHL - Jokerit - CSKA M. Zápas / štvrťfinále / stav série 0-2 10 1.70 19.3. 17:30

Včerajší prvokolový tip bol úspešný, keď tak ako som predpokladal na Stade Vélodrome diváci videli vyrovnané stretnutie s viacerými gólmi na oboch stranách.
Marseille nakoniec podľahlo Lyonu po góle Depaya z 90. minúty 2:3.

Do druhého kola som si vybral zápas zo štvrťfinále KHL medzi Jokeritom a CSKA Moskva.

Jokerit Helsinki si svoje tretie miesto v základnej časti Západnej konferencie vybojoval vďaka tomu, čo nahral v prvej polovici sezóny.
Potom sa totiž jeho výsledky výrazne zhoršili.
"Žolíci" však samozrejme stále disponujú veľkou kvalitou.
Tú ukázali aj v prvom kole play-off, v ktorom prešli cez Soči 4:1 na zápasy, pričom v dvoch stretnutiach triumfovali suverénne 7:2 a ďalšie tri duely sa predlžovali.
CSKA je jedným z dvoch najvážnejších ašpirantov na zisk Gagarinovho pohára, na ktorý si ešte nikdy nesiahol.
V základnej časti obsadil na Západe i celkovo druhé miesto, pričom jeho najväčšou zbraňou je najnepriestupnejšia defenzíva v lige.
V jeho zápasoch obvykle nepadá veľký počet gólov a jeho káder disponuje obrovskou kvalitou i skúsenosťami a dokáže doviesť do víťazného konca aj veľmi vyrovnané stretnutia. To všetko "červeno-modrá armáda" potvrdzovala aj v doterajšom priebehu play-off.
V úvodnom kole prešla cez svojho moskovského rivala Spartak 4:0 na zápasy po výsledkoch 6:0, 1:0 (doma) a 3:1, 1:0 (vonku).
No a po dvoch domácich víťazstvách 4:0 a 2:0 vedie v sérii druhého kola nad Jokeritom 2:0 na zápasy.
Najslávnejší ruský klub tak v doterajších šiestich dueloch vyraďovačky inkasoval spolu iba jediný gól!
Jokerit bude vo svojej Hartwall Arene určite poriadne bojovať a pri troche šťastia a priaznivých okolnostiach by mohol túto konfrontáciu doviesť až do predĺženia.
Zároveň opäť očakávam menší počet gólov ako.
 #12940  od kenpachi
 úte 20. bře 2018 0:05:10
3.k.
Fortuna
Basketbal - NBA - Brooklyn - Memphis Zápas 1 1.45 20.3. 00:30
Hokej - NHL - Montreal - Florida Zápas 02 1.37 20.3. 00:35

V helsinskej Hartwall Arene diváci naozaj nakoniec videli málo gólov a vyrovnaný priebeh zápasu, ktorý za stavu 1:1 dospel až do predĺženia. V ňom v čase 17:36 strelil víťazný gól domáci Palola, hráč, ktorý strelil aj prvý gól Jokeritu, a ten tak znížil štvrťfinálový stav proti CSKA na 1:2 na zápasy.

V treťom kole si zahrám po jednom zápase z NBA a NHL.

Z NBA som si vybral zápas medzi Brooklynom Nets a Memphisom Grizzlies.
Obom tímom už prakticky o nič nejde, keď boje o play-off sa ich už dávno netýkajú a tak už len s pokľudom dohrávajú svoje zostávajúce zápasy.
O čosi väčšiu motiváciu majú v takýchto zápasoch domáce celky, pretože rozhodne nebudú vypúšťať zápasy pred vlastnými fanúšikmi.
Brooklyn má o čosi lepšiu bilanciu v tejto sezóne ako Memphis, no u obidvoch je to celkom bieda. Domáci však v tejto sezóne nehrajú rozhodne tak tragicky ako Grizzlies, keď predvádzajú aj napriek prehrám solídne výkony a veľa ich zápasov je naozaj vyrovnaných, o čom svedčí aj fakt, že hrali až 5 predĺžení, avšak ani v jednom z nich neuspeli.
Od Nets sa však v tejto sezóne nič svetoborné neočakávalo, no to sa od pravidelného účastníka vyraďovacích bojov z Memphisu rozhodne nedá povedať.
Ten aj keď po prestavbe tímu, ktorá prišiela cez off season, rozhodne zostáva za očakávaniami a jeho výkony sú naozaj tragické, keď sa nachádza spolu s Phoenixom na samom dne Západnej konferencie.
Pred chvíľou sa navyše potvrdila správa, že pre chorobu do zápasu nenastúpi ich najväčšia hviezda Španiel Marc Gasol.
Predpokladám tu pohodlné víťazstvo domáceho celku.

Matematika je v tomto zápase neúprosná.
Ak chcú hokejisti Floridy pomýšľať na postup do play-off, musia v mekke hokeja, Montreale, vyhrať.
Domáci Canadiens už dlhšie stratili nádej na účasť vo vyraďovacej fáze sezóny, keď z 13. miesta Východnej konferencie strácajú na ôsme New Jersey priepastných 18 bodov.
Dokopy ich majú len 64.
To s Floridou je to diametrálne rozdielne.
Panteri sú deviati, bodov majú 77. Na Jersey strácajú bodov päť.
No zatiaľ čo diabli odohrali 72 duelov, Florida len 69. Najmenej z celej NHL.
Ak by v každom z troch zápasov získala dva body, dorovnala počet zápasov ako majú Devils, razom by mala o bod viac.
A tým pádom bola na pozícii pre play-off.
I preto bude zápas pre hráčov z dovolenkového raja taký dôležitý.
Florida má kompletný káder, nechýba jej žiaden hráč.
Naopak Montreal má doslova lazaret.
Zranení sú Aleš Hemský, Victor Mete, kapitán Max Pacioretty, obranca Shea Weber, brankár Carey Price, absentovať by mal i Andrew Shaw, Alex Danault, Doug Schlemko.
Pohľad na vzájomné zápasy vraví, že Montreal vyhral posledné tri domáce zápasy.
Okolnosti však teraz mierne favorizujú hostí. Ak chcú ísť do play-off, stratiť tento zápas proti slabému Motrealu si dovoliť nemôžu.
 #12955  od kenpachi
 úte 20. bře 2018 22:53:09
3.k. :svaly:
4.k.

Fortuna
Basketbal - NBA - Utah - Atlanta Víťaz vrátane predľženia 1 1.08 21.3. 02:00
Basketbal - NBA - Boston - Oklahoma Víťaz vrátane predľženia 2 1.51 21.3. 01:00
Hokej - NHL - Tampa Bay - Toronto Víťaz 1 1.64 21.3. 00:35

Treťokolové tipy z NBA a NHL boli úspešné, keď Brooklyn ako aj Florida nesklamali moju dôveru a svoje zápasy dokázali doviesť do víťazného konca.
Súper Nets Memphis predviedol v Barclays Center na svoje tohtosezónne pomery naozaj kvalitný výkon keď mal úspešnosť streľby až 52,3 %. Domáci zlomil odpor Grizzlies až v záverečnej 4. štvrtine (Grizz v nej mali už len 33,3 % úspešnosť streľby), ktorú vyhrali o 10 bodov a celkovo tak zápas skončil 118:115 v ich prospech.
V zápase Motrealu s Floridou kryl nestarnúci gólman Panthers Luongo všetkých 28 striel Canadiens, naopak jeho náprotivok Niemi inkasoval 2-krát a hostia sa tak mohli radovať z cenného víťazstva v boji o play-off.

Do štvrtého kola som si vybral opäť nočné súboje z NHL a NBA...

Obrázek

Tampa Bay Lightning zakončí 8-zápasovú šnúru v domácej Amalie Arene s ďalším tímom z prvej trojky Východnej konferencie, s Torontom Maple Leafs.
Tampa nazbierala 102 bodov v 72 zápasoch, Toronto má po rovnakom počte odohraných zápasov o 9 bodov menej.
Maple Leafs z posledných piatich zápasov hraných na súperovom ľade vyhrali iba raz a to na lade Buffala, inak prehrali práve proti Tampe, na Floride, vo Washingtone a v Buffale.
Tampa si z posledných troch zápasov pripísala dve porážky, od Ottawy a Bostonu, no v poslednom zápase prišlo víťazstvo, keď otočila s Edmontonom z 0:1 na 3:1.
Pred týmito zápasmi "blesky" vyhrali pätkrát za sebou, a to v Dallase, doma s Philadelphiou, Floridou, Montrealom a s Rangers.
Domácemu trénerovi Jonovi Cooperovi bude chýbať iba Palát, no Torontu budú chýbať Zaitsev, Horton, Komarov, Lupul a najväčšia hviezda tímu Auston Matthews, a tak sa dnes zverenci trénera Babcocka budú na ľade silnej Tampy určite nachádzať v zložitej situácii.
Volím preto víťazstvo domácich.

ObrázekObrázek

Zraneniami zužovaný Boston Celtics bude dnes v TD Garden hostiť nabudenú Oklahomou City Thunder.
Celtics chýba nová akvizícia Hayward, ktorý si zlomil nohu hneď v úvodnom zápase sezóny, ďalej to sú hráči zo základnej rotácie trénera Stevensa Theis, Brown, Smart a hlavne je to taktiež superstar Kyrie Irving.
Posledne menovaná trojica dáva dohromady v priemere 48 bodov na zápas, čo je pre Celtics ohromná strata.
Boston to má bez nich v zostave v posledných štyroch zápasoch 1-3, keď dokázal poraziť len slabé Orlando.
Aktuálne sa nachádza na druhom mieste Východnej konferencie s bilanciou 47-23.
Na prvé Toronto stráca už asi nedostižných 5 zápasov a pred tretím Clevelandom má ku koncu základnej časti pohodlný náskok 6 zápasov, čiže nejaká tá prehra proti silnému súperovi akým OKC bez debaty je, im vadiť až tak nebude musieť.
Oklahoma sa ale nachádza v opačnej pozícii, keď síce o vyraďovacie boje by už nemala prísť no pre účely čo najlepšieho postavenia v play-off je pre Thunder každý zápas nesmierne dôležitý.
Aktuálne majú bilanciu 43-29 a nachádzajú sa na štvrtom mieste mimoriadne vyrovnanej Západnej konferencie, keď im na chrbát dýchajú 4 ďalšie tímy s podobnou bilanciou.
Momentálne ťahajú šnúru 6 výhier, keď hlavne tá posledná z palubovky prvého tímu Východu Toronta Raptors, jasne deklaruje ich aktuálne rozpoloženie.
Počas tejto šnúry si v zápase s Atlantou najväčšia hviezda OKC Russell Westbrook, minuloročný MVP, pripísal ako štvrtý hráč v histórii NBA 100. triple-double.
Toto číslo hneď navýšil aj v nasledujúcich dvoch posledných zápasoch.
Podľa mňa Boston v momentálnom rozpoložení nemá takú kvalitu na to, aby dokázal držať krok s nabudeným Westbrookom po boku s ďalšími dvoma superhviezdami Paulom Georgeom a Carmelom Anthonym.
Volím tu preto víťazstvo hosťujúceho celku.

Na doplnenie kurzu som ešte pridal v poslednej dobe neskutočne hrajúci Utah Jazz, ktorý to má z posledných 23 zápasov 21-2 ! V jeho aktuálnom boji o play-off bude hostiť posledný tím Východnej konferencie Atlantu Hawks (šnúra 6 porážok a z posledných 13 zápasov 2-11).
Neočakáva sa tu nič iné ako jasné víťazstvo domácich.
 #12966  od kenpachi
 čtv 22. bře 2018 0:02:09
1.k.
Fortuna
Hokej - NHL - Pittsburgh - Montreal Zápas 1 1.62 22.3. 00:05

Včerajšie 4. kola už úspešné nebolo, keď zápas z NHL síce vyšiel, ale tie z NBA po zujímavých okolnostiach už nie, takže dnes návrat do kola prvého.

V ňom si zahrám NHL a zápas Pittsburgh Penguins - Montreal Canadiens.

Obrázek

Pittsburgh figuruje v zóne postupu do play-off, keď sa vo Východnej konferencii aktuálne nachádza na piatom mieste, no od obhajcu Stanley Cupu by sa predsa len čakalo o niečo viac.
Jeho forma v poslednom čase nie je zlá, ale ani ideálna.
V predchádzajúcich šiestich zápasoch striedal výhry s prehrami.
Najproduktívnejším hráčom „tučniakov“ nie je ich kapitán Sidney Crosby, ktorému v tímovej produktivite patrí tretia priečka, ale Jevgenij Malkin so 89 bodmi (40 gólov + 49 asistencií) v 69 súbojoch.
Za Malkinom nasleduje Phil Kessel, ktorý v 73 dueloch nazbieral 80 bodov (29 + 51).
Montreal je už dávnejšie mimo reálneho boja play-off.
Ešte v polovici decembra prišiel pre zranenie o kľúčového obrancu Shea Webera a Canadiens odvtedy nedokázali vyhrať viac ako dva zápasy po sebe.
Z ostatných deviatich duelov vyhrali iba jediný (po 60-tich minútach) a až v ôsmich ťahali za kratší koniec (dvoch po predĺžení, respektíve nájazdoch).
V posledných dvoch súbojoch nestrelili ani gól.
Navyše na ľadoch súperov je Montreal najhorším tímom ligy, keď v 36 dueloch získal iba 22 bodov a z posledných štrnástich vystúpení na ľadoch súperov vyhral iba jedno.
Obe mužstvá sa spolu stretli len pred pár dňami, keď 16. marca Pittsburgh na ľade Montrealu triumfoval 5:3.
V jeho víťazstvo verím aj dnes.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10